Pitbull saldırısına uğrayan Asiye'den haber var! Ameliyatını yapan doktordan açıklama geldi

Gaziantep'te pitbull cinsi 2 köpeğin saldırısı sonucu ağır yaralanan ve doku ameliyatı olan 4 yaşındaki Asiye Ateş'in sağlık durumuna ilişkin Prof. Dr. Ömer Özkan'dan açıklama geldi. Özkan, "Ek doku talebi gerekebilir. Epeyce derin yarası ve kemik eksiklikleri vardı" dedi.

Pitbull saldırısına uğrayan Asiye'den haber var! Ameliyatını yapan doktordan açıklama geldi
27 Aralık 2021 - 14:32


Gaziantep'te 4 yaşındaki Asiye Ateş, bir sitenin bahçesinde pitbull cinsi iki köpeğin saldırısına uğramıştı. Asiye, geçtiğimiz gün gece saatlerinde Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edilmişti.  Asiye, dün öğle saatlerinde Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi tarafından doku nakli ameliyatına alınmıştı.

Asiye'nin ameliyatının ardından Özkan'dan açıklama geldi. Özkan, "Dün ilk ameliyatını yaptık. Başarılı geçti. Hasta takip ediliyor. Ek doku talebi gerekebilir. Bakacağız. Epeyce derin yarası ve kemik eksiklikleri vardı. Bunları tamamlamaya çalışacağız. Beyinde şu anda bir hasar yok" dedi.

"GAYET İYİ"
Özkan, "İlerde enfeksiyon olur mu takip edeceğiz. İşitme ve his kaybı olup olmadığını takip edeceğiz. Öncelikle hayati dokularını naklettik. Şu an gayet iyi, yoğun bakımda izleniyor. Ailesiyle de görüştüm. Şu an için bir sıkıntı yok" açıklamasında bulundu.


loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum