Asiye'nin babası işinden kovuldu!

Gaziantep'te iki pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğrayan ve ağır yaralanan 4 yaşındaki Asiye'nin babası Hüseyin Ateş, işinden kovulduğunu açıkladı. Ayrıca Ateş, kaldıkları evin site yönetimine ait olduğunu belirterek taşınacaklarını söyledi.

Asiye'nin babası işinden kovuldu!
25 Aralık 2021 - 15:16 - Güncelleme: 29 Aralık 2021 - 19:13
Gaziantep'te 4 yaşındaki Asiye Ateş, bir sitenin bahçesinde pitbull cinsi iki köpeğin saldırısına uğramıştı. Asiye, dün gece saatlerinde Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildi. 

"İŞİMDEN KOVULDUM"
Asiye'nin saldırıya uğradı sitede kapıcı olarak çalışan baba Hüseyin Ateş ise işinden kovulduğunu açıkladı. Oturdukları evinde site yönetimine ait olduğunu sösleyen Ateş, evden tanışınacağını belirtti.

Baba Ateş, "Benim tek isteğim adaletin yerinin bulmasıdır. Asiye'nin sağ salim çıkması. Asiye için daha iyi bir yüz nakli yapılması için daha iyi okullarda okumasını istiyorum. Ne yapılacaksa Asiye için istiyorum. Şu anda işimden kovuldum. Isıran köpekler patronumun köpekleri olduğu için evimden de taşınacağım. İnşallah kızım sağlığına bir an önce kavuşur" diye konuştu.

Asiye'nin tek çocukları olduğunu belirten Ateş, sağlık sorunları nedeniyle bir daha çocuklarının olamayacağını belirterek tek isteğinin Asiye'nin sağlığına kavuşup, eski günlerine dönmesi olduğunu söyledi.

Ateş, "Olay günü oradaydım. Kat temizliğindeydim. Sitenin kapıcısıyım. Temizlik yaptığım için duymadım. Ben aşağıya indiğimde eşim ve orada çocuğumu kurtaran kişiler, çocuğumu hastaneye getirmişler. Çocuğumun hayati tehlikesi devam ediyor. Çok üzücü bir olay, konuşamıyorum. Dizlerim kırıldı" dedi.

"ENİŞTEM İŞİNDEN OLDU, BAŞINI SOKACAK BİR YERİ DAHİ YOK"
Asiye'nin dayısı Tevfik Doğan ise eniştesi Hüseyin Ateş'in işinden kovulduğunu belirterek "Asıl bundan sonra ne olacak?" diye sordu.

Doğan, "Allah devletimizden razı olsun. Gerekli çaba ve gayreti gösterdiler. Eniştem Hüseyin'in patronlarına ait köpeklerin ısırması sonucu çocuk bu hale geldi. Eniştem işine devam edemeyecek, işinden de oldu. Mağdur oldu ve başını sokacak bir yeri dahi yok. Asıl bundan sonra ne olacak? Bizler yakınları olarak mücadele ediyoruz ama bu da belli bir yere kadar" ifadelerini kullandı.

BAKANLIK DEVREYE GİRDİ, TEDAVİSİ ANTALYA'DA DEVAM EDECEK
4 yaşındaki Asiye'nin tedavisi için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca devreye girdi. Bakan Koca'nın Asiye'nin tedavisini Türkiye'nin de ilk yüz ve çift kol nakillerini yapan Prof. Dr. Ömer Özkan'ın üstlenmesini istediği belirtildi.

Asiye, dün gece saatlerinde Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildi. Asiye'nin genel durumuna göre 1-2 gün içinde doku nakli yapılacağı ifade edildi.


YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • tüğrk
  3 hafta önce
  bu tür köpekleri gezdirenlere iyi ve hakikatlı bir ceza vermek gerekiyor birde adamı işten çıkarmışlar sanki adam suçlu nerdesiniz hayvan hakları koruyucuları neden açıklama yapmıyorsunuz
 • protesto ediyorum
  3 hafta önce
  ne lanet insanlarmış. yasak olduğu halde pitbullu besleyen,sonrasında çocuk yerine köpeğe sarılan , cani karakterli insanlardan başka ne beklenirki zaten. İnşallah o köpek size saldırır. bu hale siz düşersiniz.
 • Adam
  3 hafta önce
  Emsal olacak sağlam bir ceza verilsin ki bir daha bırakın böyle cinsleri beslemekten imtina etsinler yeter artık.