BİM ve ŞOK'tan indirim açıklaması! Marketlerdeki fiyatlarda indirim olacak mı?

Döviz kurlarında yaşanan düşüşün ardından vatandaşlar marketlerdeki fiyatlarda indirim beklerken BİM ve ŞOK'tan dikkat çeken açıklamalar geldi.

BİM ve ŞOK'tan indirim açıklaması! Marketlerdeki fiyatlarda indirim olacak mı?
25 Aralık 2021 - 11:37 - Güncelleme: 25 Aralık 2021 - 11:48


Döviz kurlarında yaşanan düşüşün ardından sosyal medyada, ülke genelindeki zincir marketlere etiketlerini kurdaki düşüşe paralel indirmesi çağrısı yapılıyor. Vatandaşlar indirim beklerken BİM ve ŞOK'tan dikkat çeken açıklamalar geldi.

BİM YÖNETİCİSİNDEN İNDİRİM AÇIKLAMASI
GPD Başkanı ve BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç, henüz bir indirimin söz konusu olmadığını belirterek "Kurdaki düşüş memnuniyet verici. Bizim raf fiyatlarımızı belirleyen durum alış fiyatlarımızdır. Alış fiyatları aşağı gelirse bizler de raf fiyatlarını aşağı güncelleriz. Fiyatların aşağıya yön değiştirmesi zaman alacak gibi duruyor" açıklamasında bulundu.

ŞOK'TAN İNDİRİM AÇIKLAMASI
ŞOK Market'ten yapılan açıklamada, "Her zaman yapılan fiyat indirim kampanyalarına ek olarak, döviz kurunun düşmesi kaynaklı, temel tüketim ürünlerinde fiyat indirimi yapıldı" ifadeleri kullanıldı.

 

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Mert Yıldırım
  1 ay önce
  Her şey 2 katı zamlandıktan sonra dolar düşmüş millete bir faydası var mı? Hatta büyük zararı oldu halk pahalılığa enflasyona karşı tasarruflarını korumak için altın, döviz alır. Şimdi onlar bir gece de eridi. Tasarrufları ile 20 Aralıkta alabildiği bir çok şeyi şimdi alamıyor. Resmen soygun yapıldı. Doları bilerek yükseltip milleti dolara yöneltildi sonra da operasyon yapıldı, birileri zengin edildi. Yine her zamanki gibi kazığı halk yedi. Hem pahalılıktan kazık yedi hem tasarruflarının çalınmasından.. 20 Aralıktan önce altın tasarrufları ile alabildiği evi/arabayı alamıyor vatandaş, yazık!
 • Mert Yıldırım
  1 ay önce
  Her şeye 0 zam geldikten sonra dolar düşse ne olur? Milletin derdi dolardan önce pahalılık, alım gücünü kaybetmek, millet pahalılığa karşı kendini korumak için tasarruflarını altın, dövize koyuyordu.. şimdi onlarda eridi.. Tasarrufları ile 20 Aralıkta alabildiği çok şeyi alamıyor... pahalılık yetmiyormuş gibi bir de bir gecede tasarrufları alım gücü çalındı.
 • Aydın karadaş
  1 ay önce
  Ne indirimi kardeşim. Geçen hafta 6.90 aldığım 250 krem peynir 10.50 olmuş bugün. Ben bunların imanindan dininden şüpheliyim. Siz neden bahsediyorsunuz.
 • Ünal ışım
  1 ay önce
  Devlet yumruğunu balyoz gibi indirmesi gerekiyor.Pislik kan emici soysuzlar sanki peşin ürün alıyorlar.Basacak katrilyonluk cezayı başka türlü olmaz.