Pelikancı Hilal Kaplan, Çağlar Ertuğrul'u hedef aldı! Tamer Karadağlı'ya gönderme yapmıştı

TRT1'de yayınlanan Teşkilat dizisinin başrol oyuncusu Çağlar Ertuğrul, Altın Kelebek Ödül Töreni'nde espri yaparak Tamer Karadağlı'ya göndermede bulunmuştu. TRT'ye atanan Pelikancı Hilal Kaplan, Çağlar Ertuğrul'u hedef aldı.

Pelikancı Hilal Kaplan, Çağlar Ertuğrul'u hedef aldı! Tamer Karadağlı'ya gönderme yapmıştı
08 Aralık 2021 - 11:18

TRT1'de yayınlanan Teşkilat dizisinde başrolü oynayan Çağlar Ertuğrul, Altın Kelebek Ödülleri'nde "En İyi Erkek Oyuncu" ödülünü kazanmıştı. Çağlar Ertuğrul, sahnedeki konuşmasında Tamer Karadağlı'ya göndermede bulunmuştu.


Teşkilat dizisindeki performansıyla "En İyi Erkek Oyuncu" ödülünü kazanan Çağlar Ertuğrul'u, TRT Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanan pelikancı Hilal Kaplan hedef aldı.

Çağlar Ertuğrul, teşekkür konuşması sırasında, Altın Portakal'da Nihal Yalçın ile Tamer Karadağlı arasında yaşanan polemiğe atıfta bulunarak bir anda arkasını dönerek "Birisi mimik yapıyor sandım arkamda" ifadelerini kullanmıştı. Sunucu Cem Davran da "Burası o yarışma değil" demişti.

"SİMİT SAT, ONURLU YAŞA!"
Çağlar Ertuğrul'un bu davranışı üzerine bugün TRT'nin üst yönetiminden sert mesajlar geldi. Hilal Kaplan bugün köşesinde "Simit sat, onurlu yaşa!" başlığını taşıyan bölümde Çağlar Ertuğrul'u hedef aldı.

"DEVLET KANALINDA BAŞROLSÜN"
Hilal Kaplan Sabah'ta yayımlanan bugünkü yazısında şu ifadeleri kullandı:

"Devleti yönetenlerin "gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içinde" olduğunu düşünen birisi, neden devletin kanalında başrol oynamayı kabul eder? Hadi etti; hayatı boyunca hiçbir ayrımcılığa uğramamış olmasına rağmen ödül konuşmasında neden "ötekileştirilmediğimiz bir Türkiye" dileğine "biz" öznesini kullanarak kendisini de katar? Devlet kanalında başrolsün; daha neyin ötekileştirilmesi bu?

 "Valla madem devleti yönetenlerden bu kadar rahatsızsınız, sizin sevdiğiniz sloganla seslenmek boynumuzun borcu: Simit sat, onurlu yaşa! Ya da neyse, size iyi "after party"ler..." 


YORUMLAR

 • 7 Yorum
 • Fatimə 06
  1 ay önce
  Bizim dildə belə bir deyim var 'soğan yeməmisən için niyə göynəyir?' Sizə nə? Zarafatı edən Çağlar Ertuğrul zarafatı yeyən Tamer Karadağlı. Onlar gülüb keçib sizə nə olub?
 • 2323
  1 ay önce
  O dediğini onurlu insanlar yapar. Bakalım bekliyoruz göreceğiz.
 • Ne gerek var
  1 ay önce
  Hilal kaplam ilk olarak kendisine baksın bir İnan birimi eleştirirken ben neyim demeli mazisini kime inandığını unutmasın.fakat bu ağlar Ertuğrul’un bu konuda haklı olduğunu göstermez devlet kanalı ya da başka bir yer olsun PKK yandaşı birinin hareketini yanlışını mızah yoluyla olayda başka yerde ele almazsın başımıza çıkarmayın su nihale Yalçın’ı
 • Ates nar
  1 ay önce
  Artık teşkilat dizisini izlemiyoruz çünkü çağlar ertugrulu boykot ediyorum
 • Horoz kentli
  1 ay önce
  Acilimin zamani sari kirmizi yesil diye tweet atan salya sumuk hocaefendisini savunan hilal kaplan...sana bakarakmi vatan sevgisini ogrensinler
 • Ahmet Nasır
  1 ay önce
  Vallahi hilal kaplan az bile demiş severek takip ettiğim teşkilat dizisi baş rol oyuncusunun böyle seviyesiz bir davranış ta bulması çok yakışıksız yazıklar olsun
 • Aydin
  1 ay önce
  Aynen o rolü bırakmalı biraktirilmali