Oyuncu Art LaFleur hayatını kaybetti

Sinema ve dizi yıldızı Art LaFleur, 10 yıldır mücadele ettiği Parkinson hastalığı nedeniyle hayatını kaybetti. LaFleur, 78 yaşındaydı.

Oyuncu Art LaFleur hayatını kaybetti
20 Kasım 2021 - 15:08

The Sandlot filminde canlandırdığı ikonik beyzbol yıldızı Babe Ruth karakteriyle gönüllerde taht kuran ünlü oyuncu Art LaFleur hayatını kaybetti.

78 yaşında hayata gözlerini yuman ünlü oyuncunun 10 yıldır mücadele ettiği Parkinson hastalığına yenik düştüğü açıklandı.

Oyuncunun eşi Shelley tarafından yapılan açıklamaya göre LaFleur evinde ailesi yanındayken vefat etti. Shelley yaptığı açıklamada, "Cömert ve özverili bir adamdı. Bu niteliklerini sadece kariyerine taşımakla kalmadı. Ailesi ve arkadaşlarına da yansıttı" dedi.

ART LAFLEUR KİMDİR?
The Sandlot filminde canlandırdığı ikonik beyzbol yıldızı Babe Ruth karakteriyle büyük başarıya ulaşan oyuncu aralarında Cobra ve The Santa Claus'un da olduğu birçok filmde rol aldı.

Yine ikonik bir film olan Field of Dreams'te Chick Gandil rolünü oynadı. The Blob, A Cinderella Story, Speed Racer ve House Hunting oynadığı diğer filmler arasında yer alıyor.

TV kariyeri de olan LaFleur, Malcolm in the Middle ve The Mentalist gibi dizilerde boy gösterdi. Ayrıca M*A*S*H, Cold Case, The Bernie Mac Show, Key and Peele, Baywacth, ER, JAG, House, The Incredible Hulk, Coach, Doogie Howser, Home Improvment, Northern Exposure, Thirtysomething, Hill Street Blues, A Takımı, Webster, Soap, Lou Grant gibi dizilerde de rol aldı. Art LaFleur, 32 yaşına kadar oyunculuk dünyasında yer almamıştı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum