Ordu'da skandal: Stadyum açılışında Kur'an-ı Kerim sayfalarını kesip konfeti yaptılar

Ordu'da yeni açılan 20 bin seyirci kapasiteli Yeni Ordu Stadı açılış maçında skandal bir olay yaşandı. Kur’an-ı Kerim sayfaları kesilerek konfeti olarak fırlatıldı. Skandal olayın ardından Orduspor'dan açıklama geldi.

Ordu'da skandal: Stadyum açılışında Kur'an-ı Kerim sayfalarını kesip konfeti yaptılar
24 Ekim 2021 - 09:08


20 bin seyirci kapasiteli Yeni Ordu Stadı, 23 Ekim'de oynana Orduspor 1967 ile Kırıkkale Büyük Anadoluspor karşılaşmasıyla açıldı. Ancak stadyumun açılış maçında skandal bir olay yaşandı.

Kur’an-ı Kerim sayfalarının kesilip konfeti şeklinde fırlatıldığı ortaya çıktı. Olayı fark eden bir vatandaşın emniyet mensuplarına haber vermesinin ardından yerdeki Kur’an sayfalarının yer aldığı kağıt parçalarını topladı.

Skandal olayın açığa çıkmasının ardından Orduspor ve Valilikten peş peşe açıklamalar geldi.

Orduspor'un açıklaması şöyle:
"Maçın 52. dakikasında konfeti atılmıştır. Orduspor tribünlerinden gelen herkesin bildiği ve katıldığı bu görsel etkinlikte ne yazık ki bu akşam oynadığımız maçta istenmeyen görüntüler oluşmuştur. Taraftar grubumuz tarafından konfeti parçalarında Kuran-ı Kerim sayfaları olduğu tespit edilmiş, bu bilgi tarafımıza iletilmiştir. Taraftar grubumuzun dini değerlerimize yapılan bu saygısızlığa karşı bu durumu gündeme getirmesi bir yana ayrıca konu hakkında da soruşturma başlatılması için emniyet güçlerine destek olmuşlardır."

"Şehrimize, takımımız üzerinden halkımızı kutuplaştırmaya çalışan bir kitlenin varlığı herkes tarafından bilinmektedir. Ordulu ve Ordusporlu olan herkesin, emniyet güçlerimiz tarafından olay sonuçlandırılana kadar sağduyulu olması gerekmektedir. Konunun incelenmesi ve açığa çıkartılmasında emniyet güçlerimizle birlikte hareket eden, her türlü bilgiyi emniyete ileten taraftarlarımıza, konunun yayılarak gündeme gelmesinde emeğe geçen halkımıza teşekkür ederiz. Yapılan her kötülüğe karşı iyilikle gitmeye devam edeceğiz."

4 KİŞİ GÖZALTINDA!
Ordu Valiliği, yaşanan olayın ardından açıklama yaptı. Adli ve idari tahkikatın devam ettiği belirtilen açıklamada 4 kişinin gözaltına alındığı ifade edildi. Valiliğin açıklaması şöyle:

"Yeni Ordu Stadyumunda 23 Ekim 2021 Tarihinde oynanan Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği SK - Kırıkkale Büyük Anadolu Spor 3.Lig futbol müsabakasının 52. dakikasında sahaya atılan konfeti ve kağıtlar arasında Kuran’ı Kerimden ayetler yazılı ve Türk Bayrağı parçaları görülmesi üzerine Emniyet Müdürlüğümüzce olayla ilgili tahkikat ivedi yapılmış;
Ş.Ö isimli Forza Fidangör taraftar grubu lideri tarafından orta ve lise öğrencilerinden kullanmadıkları ders kitaplarını getirmelerini istedikleri, Öğrencilerin bu kitapları C.D ve 
Ü.T isimli şahıslara getirerek teslim ettikleri,  bu iki şahsın da toplanan kitapları B.M. isimli şahsa teslim ettikleri ve iki ayrı matbaada kestirerek konfeti haline getirdikleri tespit edilmiştir. İlgili 4 şahıs kısa sürede gözaltına alınmış olup konu ile ilgili adli ve idari tahkikat devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."       
 


loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum