Kemal Kuruçay'ın cenaze törenine damga vuran sözler: "Daha çok katılım bekliyorduk"

Dizi setinde geçirdiği kalp krizi sonrasında hayatını kaybeden sanatçı Kemal Kuruçay'ın cenaze töreninde bir yakının söylediği sözler dikkat çekti. Kuruçay'ın akrabası Baran Cimitay "Kıymet bilinmiyor. Biz daha çok katılım bekliyorduk. Allah razı olsun yine milletten." ifadelerini kullandı.

Kemal Kuruçay'ın cenaze törenine damga vuran sözler: "Daha çok katılım bekliyorduk"
23 Ekim 2021 - 23:35 - Güncelleme: 23 Ekim 2021 - 23:41

Uzun yıllar televizyon ekranlarında birçok farklı karakteri canlandıran, son olarak Seksenler dizisinde ‘Seyfi' karakterini oynayan oyunca Kemal Kuruçay'ın Ankara'da toprağa verildi.

Kuruçay, Karşıyaka Mezarlığı Camii'nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Karşıyaka Mezarlığı'na defnedildi.

EŞİ AYAKTA DURMAKTA ZORLANDI
Son yolculuğuna uğurlanan ünlü oyuncunun cenaze namazına katılan ünlü oyuncular, set arkadaşları için gözyaşı döktü. Cenaze namazı başlamadan önce Kemal Kuruçay'ın eşi Yasemin Kuruçay, fenalık geçirerek yere oturdu.

Yakınları tarafından güçlükle ayağı kaldırılan Yasemin Kuruçay cenaze namazı boyunca gözyaşlarına hakim olamadı. Oğlunun cenazesine tekerlekli sandalye ile katılan Lütfiye Kuruçay da cenaze namazı boyunca gözyaşlarına hakim olamadı.

59 yaşında yaşamını yitiren Kuruçay'ın naaşına oğulları Doğukan ve Batuhan'ın yanı sıra oyuncu camiasından Necmi Yapıcı, Bahadır Tokmak, Ali Fuad Pekzeren, Hakan Bulut ve ünlü senaryo yazarı Birol Güven ile akrabaları ve sevenleri omuz verdi.

AKRABASINDAN MANİDAR SÖZLER: "KIYMET BİLİNMİYOR"
Akrabası Baran Cimitay'ın açıklamaları ise dikkat çekti: “Kıymet bilinmiyor. Biz daha çok katılım bekliyorduk. Allah razı olsun yine milletten. Sonuçta Twitter'da dün birçok paylaşım oldu. Herkes iyi dileklerini söyledi. Hiçbir tane kötü yorum yok. Herkes ona olan sevgisini yansıttı. Güzeldi bizim için. Önemli değil yani. Önemli olan herkesin iyi dilekleri. 6 aylık bir rahatsızlığı vardı. Gitmiyordu doktora. Biraz ihmal etti kendini."


YORUMLAR

  • 0 Yorum