Nihat Doğan, HDP'ye destek açıklaması yaptı!

AK Parti'ye desteği ile hatırlanan şarkıcı Nihat Doğan, "Terör propagandası yapmak" suçundan milletvekilliği düşürülen Ömer Faruk Gergerlioğlu'na destek verirken, HDP'nin kapatılması için Yargıtay tarafından Anayasa Mahkemesi'ne yapılan başvuruya tepki gösterdi.

Nihat Doğan, HDP'ye destek açıklaması yaptı!
18 Mart 2021 - 14:32 - Güncelleme: 18 Mart 2021 - 14:45


"Terör propagandası yapmak" suçlamasıyla 2 yıl hapis cezası verilen HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun yargı kararının dün Meclis'te okunmasıyla milletvekilliği düşürüldü. Ardından Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Anayasa Mahkemesi'ne HDP'nin kapatılması için başvuru yapıldı.

Yaşanan gelişmelerin ardından şarkıcı Nihat Doğan, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak "Terör propagandası yapmak" suçundan vekilliği düşürülen Gergerlioğlu'na destek verdi.

Doğan Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Aylardır haber kanallarında program adına kurulmuş engizisyon mahkemelerinde Kürtlere yapılan itibar suikastine, Kürt vekillerin hapse atılmasına ve partilerinin kapatılması suretiyle siyasal alandaki temsil haklarının elinden alınmasına karşıyım.Efendiler! Zulümle abat olunmaz" ifadesini kullandı.

ÇÖZÜM SÜRECİN'DE PKK'YA ÖVGÜLER YAĞDIRMIŞTI
Çözüm sürecinde, PKK ele başı Abdullah Öcalan posteri altında poz veren Doğan, o dönemde yaptığı açıklamalarda amca çocuklarının PKK saflarında olduğunu itiraf etmiş, "Muş'ta kalsaydım, PKK'ya katılırdım" sözleriyle dikkat çekmişti.

DİYARBAKIR'A "AMED" DEMİŞTİ!
Nihat Doğan, 2013 yılında Diyarbakır'da HDP'nin Nevruz etkinliğine katılmış, terörist başı Apo posterleri altında zafer işareti yaparak poz verip "Bugün Amed'e büyük bir heyecanla Newroz'a degil barışa koşuyormuşuz gibi bir his var içimde. Unutmayalim ki Bariş birleştirir savaş böler. Ve uçağa biniyor, Barış için Amed'e uçuyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

YUSUF HALAÇOĞLU'NA HAKARET ETMİŞTİ!
Nihat Doğan'ın, sosyal paylaşım sitesi Twitter'a yazdığı '1915 tehcir belgeleri açıklansın' sözleri üzerine takipçisi 'O belgeleri Yusuf Halaçoğlu açıkladı' yanıtını vermiş, Nihat Doğan bunun üzerine "Halaçoğlu, Türkçü kafatasçıdır. Ona anca kafatasçı, tek tipçi, sizin gibi ırki faşistler inanır. Siz inanmaya devam edin o şahsa" diyerek cevap vermişti.

Bu cevabı üzerine MHP Milletvekili Yusuf Halaçoğlu Nihat Doğan'ın cehaletini ortaya koyduğunu belirterek "Elifi görse mertek sanır. Cahil insanlar cesur olur. Bu çıkışı ile kendi cahilliğini de afişe ediyor" şeklinde cevap vermişti. 

Yine geçmişte AK Parti'ye verdiği destekle bilinen ve bu yüzden birçok yandaş kanala çıkarıp siyaset yorumlarında bulunan Nihat Doğan, referandum için "evet" şarkısıda yapmıştı.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum