DEVA Partisi'nde Andımız krizi, İl Başkanından Milletvekiline tepki: "Emniyet müdürümüzün yanındayız"

Trabzon Emniyet Müdürü Metin Alper'in görevden alınmasını isteyen DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu'na, partisinin Trabzon İl Başkanı'ndan tepki geldi.

DEVA Partisi'nde Andımız krizi, İl Başkanından Milletvekiline tepki: "Emniyet müdürümüzün yanındayız"
18 Mart 2021 - 14:07

AYKIRI / HABER MERKEZİ

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, "Andımız var" operasyonu yapan Trabzon İl Emniyet Müdürü Metin Alper'in görevden alınmasını istedi.

Yeneroğlu, Andımız'ı siyasi bir metin olarak ifade ederek, şu mesajı paylaştı:

Memurların politize olması hukuk devleti için alarm sinyalidir. Maalesef iktidar bu durumu tetikledi. Hangi görüşü savunduğu önemli değil, özellikle silah taşıyan kamu personelinin siyasi tartışmalara karışması kabul edilemez. Trabzon Emniyet Müdürü acilen görevden alınmalıdır.

DEVA PARTİSİ İL BAŞKANI'NDAN TEPKİ
Yeneroğlu'nun bu paylaşımına, partisinin Trabzon İl Başkanı Kubilay Çiçek'ten tepki geldi. Çiçek, "Biz Metin müdürümüzü severiz. Trabzon halkının sevmesi, bizim sevgimiz için yeterlidir. Bu açıklamalara katılmıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yerel basına konuşan DEVA Partisi Trabzon İl Başkanı Kubilay Çiçek şu ifadeleri kullandı:

"Metin müdürümüzü il başkanı olmadan önce şahsen görüşmüşlüğümüz var. Kendisi, Trabzon halkının sevdiği ve benimsediği bir isim. Bu açıklama, Mustafa beyin kendi kişisel açıklaması. Biz Metin müdürümüzü severiz. Trabzon halkının sevmesi, bizim sevgimiz için yeterlidir. Bu açıklamalara katılmıyoruz” 

ANDIMIZ VAR OPERASYONU BÜYÜK SES GETİRMİŞTİ
Trabzon İl Emniyet Müdürü Metin Alper, kentteki uyuşturucu satıcılarına yönelik "Andımız var" operasyonu yapmış ve operasyonda ele geçirilen malzemeleri "Andımız" yazısıyla paylaşmıştı.

Alper'in paylaşımı sosyal medyada büyük ses getirmişti ve Alper için on binlerce destek mesajı atılmıştı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum