Necmettin Batırel'in sözlerine Özgür Demirtaş'tan cevap geldi

Özgür Demirtaş, kendisi hakkında "Ben meşhur ettim. Şimdi ekonomiyi bıraktı, tweet atıyor" diyen Necmettin Batırel'e sosyal medya hesabından cevap verdi.

Necmettin Batırel'in sözlerine Özgür Demirtaş'tan cevap geldi
29 Aralık 2021 - 15:26

Yıllar önce beraber katıldıkları canlı yayın nedeniyle sık sık gündem olan Prof. Dr. Özgür Demirtaş ve Necmettin Batırel, dövizdeki hareketlilik sonrasında yeniden gündeme gelmişti.

Ekonomide yaşanan gelişmeleri değerlendiren Batırel, Özgür Demirtaş'la ilgili "Özgür Bey’i kimse tanımıyordu ama benimle yaptığı tartışma sonunda bayağı ünlü oldu, ama bunu taşıyamadı. Şimdi ekonomiyi bıraktı, sokak hayvanlarına sahip çıkalım diye tweet atıyor" demişti.

Batırel'in sözlerine Demirtaş'tan cevap geldi. Özgür Demirtaş, Batırel'e şu ifadelerle cevap verdi:

"Necmettin bey özünde kötü bir insan değil. Burada gayet yumuşak konuşmuş (Çok kötü insanlar var Türkiye’de iftira atan ve yalan söyleyen) Necmettin bey ile sadece fikirlerimiz uyuşmuyor. Beni bunca yıldır takip eden milyonlarca kişi bir kez olsun bile şunu (Dolar, Hisse, Altın, Emtia, Gümüş vs) SATIN, bunu ALIN demediğimi ve asla demeyeceğimi bilir.

Ancak şunları şunları YAPMAZSANIZ: TL değer kaybeder ve/veya Enflasyon patlar ve/veya Alım gücü çakılır ve/veya kişi başına düşen gelir DÜŞER dediğimi BİLİR

Ve evet yine diyorum ki yanlış ekonomik politikalardan dolayı şimdi kriz yaşıyoruz. Enflasyon büyük bela. YÜZ kez yazdım 2021 kışının çok ZOR geçeceğini. Olanlar ortada! Keşke bir kez olsa Özgür hoca ne diyor, neyi eleştiriyor, ne yaparsak daha iyi oluruz diye sorsalardı. Keşke."


 


YORUMLAR

  • 0 Yorum