Naci Ağbal'ın yeni görevi belli oldu! Alt makama düşürüldü

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Mart 2021'de Merkez Bankası Başkanlığı görevinden alınan Naci Ağbal'ın yeni görevi belli oldu.

Naci Ağbal'ın yeni görevi belli oldu! Alt makama düşürüldü
02 Kasım 2021 - 10:12
Naci Ağbal ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Kasım 2020'de atandığı Merkez Bankası Başkanlığı görevinden Mart 2021'de alınan Naci Ağbal'ın yeni görevi belli oldu.

SOSYAL MEDYADA ORTAYA ÇIKTI
Naci Ağbal, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda bakanlık müşavirliğine atandı. Ağbal, resmi sosyal medya hesabının biyografi kısmına yeni görev bilgisini ekledi.

Eski Maliye Bakanı ve Merkez Bankası Başkanı olan Naci Ağbal'ın müşavir olması 'tenzili rütbe' olarak yorumlandı.

TENZİLİ RÜTBE NE DEMEK?
Tenzili rütbe, bir makamda bulunan ve bir konuma sahip olan kişinin bulunduğu makamdan bir alt makama düşürülmesidir. Yani bir kişi üst makamdan alt makama düşürülmüş ise buna tenzili rütbe denir.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • tuganay
    3 hafta önce
    Önemli mi?AKP'liler icin önemli olan makamdir ha altta ha üstte,yeterki makam olsun.Bakin erdogan istedigi kadar koruma vermediler diye Glaskova gitmekten vazgecti.Adam korkudan gidemedim demek yerine Türkiye'nin itibarindan bahsediyor.Sanki oraya giden ülkelerin hic itibari yok.Roma'da nasil olsa BIDEN'la görüstü simdi Glaskova kim gidecek ki ayrica imza atti diye parada verdiler bosveer diyerek yan yatti.