Müslüme öldürüldü mü? 3 yaşındaki Müslüme'nin dedesi tutuklandı

Mersin’de 10 Kasım'da ailesinin çadır kurduğu sırada kaybolan Müslüme Yağal'ın ölümüne ilişkin adliyeye sevk edilen 8 aile yakınından 7'si serbest bırakıldı. Müslüme'nin dedesi tutuklandı.

Müslüme öldürüldü mü? 3 yaşındaki Müslüme'nin dedesi tutuklandı
23 Kasım 2021 - 09:11 - Güncelleme: 23 Kasım 2021 - 09:21

Mersin'in Gülnar ilçesinde, ailesinin çadır kurduğu sırada ormanlık alanda kaybolduktan 10 gün sonra cansız bedenine ulaşılan 2.5 yaşındaki Müslüme Yağal'ın gözaltına alınan aile fertlerinden dede Hasan Yağal tutuklandı, diğerleri savıcılıkça serbest bırakıldı.

NE OLMUŞTU?
Gülnar'da Yörük aile Mehmet ve Selvi Yağal çiftinin 2,5 yaşındaki kızı Müslüme’nin cesedi, kaybolduğu 10 Kasım tarihinden 10 gün sonra, çadıra 7 kilometre mesafede 500 metre yüksekliğindeki bir dağın tepesinde bulunmuş, otopsi işlemlerinin ardından Karaman'da toprağa verilmişti.

Küçük kızın cesedinin ormanlık alanda bir ağacın altında bulunmasının ardından, 19 Kasım tarihinde şüpheli olarak gözaltına alınan baba Mehmet Yağal, anne Selvi Yağal ile dede Hasan Yağal, nine ve kardeşlerinin de bulunduğu 8 kişi, 4 günlük ifadelerinin ardından dün akşam Gülnar Adliyesine sevk edilmişti.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Cenk cenk
    5 gün önce
    Bunda da bir insanlık dışı olay çıkacak dede denen adamdan diye düşünüyorum bu dünyaya lanet olsun.