İstanbul'da Halk Ekmek'e zam mı geliyor? Ekmek İmamoğlu açıkladı

Fırıncıların ekmek fiyatlarına zam istemesinin ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu açıklama yaptı. "Bu zammın sebebi esnaf değil!" diyen İmamoğlu, "Halk Ekmek, yıllık alım yaptığı için şu an fiyatları sabitleyebiliyor ama küçük esnafın böyle bir şansı hiç yok" ifadelerini kullandı.

İstanbul'da Halk Ekmek'e zam mı geliyor? Ekmek İmamoğlu açıkladı
23 Kasım 2021 - 09:02 - Güncelleme: 23 Kasım 2021 - 09:20

Ekmek Üreticileri İşverenleri Sendikası Genel Başkanı Cihan Kolivar’ın İstanbul’da bazı fırınların 3-4 TL aralığında ekmek satacağını açıklamasının ardından  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan açıklama geldi.

İmamoğlu'nun konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:
“Fırıncı esnafı artan maliyetler nedeniyle ekmek fiyatlarında artış talep ediyor. Bu zammın sebebi esnaf değil! Onlar da her gün artan maliyetlerle mücadele ediyorlar. Halk Ekmek, yıllık alım yaptığı için şu an fiyatları sabitleyebiliyor ama küçük esnafın böyle bir şansı hiç yok.”

İBB Halk Ekmek A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanvekili Özgen Nama, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında, son 3 ayda buğday fiyatlarının yüzde 25 artmasına dikkat çekerek elektrik, doğalgaz gibi girdi maliyetlerin olağanüstü arttığını belirtmiş, “Bu artışlara rağmen bu çetin kış koşullarında İstanbullu yurttaşlarımıza Halk Ekmek 1,25 liradan satılmaya devam edecek” açıklaması yapmıştı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum