Muharrem İnce, destek verecekleri adayı açıkladı

Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, "Muharrem İnce: Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ilk turda yeteri kadar oy alamamaları durumunda ikinci turda Millet İttifakı'na destek vereceğiz" dedi.

Muharrem İnce, destek verecekleri adayı açıkladı
17 Nisan 2022 - 10:21


Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı ve seçimler tartışılmaya devam ederken Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'den dikkat çeken bir çıkış geldi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 2023 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ilk turda yeteri kadar oy alamamaları durumunda Millet İttifakı'na destek vereceklerini açıkladı.

Bursa'da konuşan İnce, şu ifadeleri kullandı:
"Parlamenter sistem, eski sistemde oy bölmesi olurdu ama biz bu seçime başkanlık sistemiyle gireceğiz. Başkanlık sisteminde oy bölmesi diye bir şey olmaz ki. Birinci turda Erdoğan alıyorsa yapılacak bir şey yok, alıyor zaten.

Alamıyorsa kanun zaten öyle diyor, kim birinci ikinci ise seçime onlar girebilir. Biz diyelim birinci ikinci olamadık, üçüncü beşinci olduk diyelim. Birisi Erdoğan, öbürü kimse onu destekleyeceğiz. Bu kadar basit, neden bölücü oluyormuşuz.

O zaman ben muhalefete sesleniyorum, ben size Memleket Partisi adına söz veriyorum. Biz olamazsak birinci ya da ikinci, siz olursanız, ben söz veriyorum destekleyeceğiz sizi. Peki siz söz veriyor musunuz, beni destekleyecek misiniz?"


YORUMLAR

  • 0 Yorum