MSB: El Bab'da 7 terörist etkisiz hale getirildi

Fırat Kalkanı bölgesinde devriye görevi yapan askeri araca dün akşam saatlerinde yapılan saldırıda iki askerimiz şehit olmuş, 2 askerimizde yaralanmıştı. Milli Savunma Bakanlığı, teröristlere karşılık verildiğini ve ilk belirlemelere göre en az 7 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

MSB: El Bab'da 7 terörist etkisiz hale getirildi
25 Temmuz 2021 - 11:45

Suriye'de Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde devriye görevi yapan askeri araca gerçekleştirilen saldırıda 2 askerimiz şehit olmuş, 2 askerimiz ise yaralanmıştı. Saldırıda şehit düşen askerlerimizin  Piyade Komando Astsubay Fatih Güney ve Piyade Komando Sözleşmeli Er Emrah Arslan olduğu belirtilmişti.

Milli Savunma Bakanlığı, saldırının ardından teröristlere misliyle karşılık verildiğini ve ilk belirlemelere göre en az 7 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

MSB'den yapılan açıklamada, “Fırat Kalkanı bölgesinde 2 kahraman silah arkadaşımızı şehit eden teröristlere misliyle karşılık verilmiş, yapılan etkili atışlar sonucu terör mevzileri yerle bir edilmiş ve ilk belirlemelere göre en az 7 teröristin etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir” denildi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum