Milli takımın gruptan çıkması için senaryolar değişti!

Cebelitarık'ı 6-0 yenerek averajını yükselten Milli Takım, grupta ikincilik mücadelesi yaptığı Norveç'in puan kaybetmesiyle avantajlı konuma geçti. İşte Milli Takım'ı Play Off turu için avantajlı hale getiren süreç ve senaryolar...

Milli takımın gruptan çıkması için senaryolar değişti!
14 Kasım 2021 - 00:00
2022 Dünya Kupası G Grubu 9. maçında A Milli Takım, sahasında Cebelitarık'ı 6-0 yendi. Norveç'in Letonya'yla berabere kalmasının ardından averajla 2. sıraya oturan Milliler, play-off turu için büyük avantaj yakaladı. Karadağ maçıyla grubu kapatacak Ay-Yıldızlı ekibi, Dünya Kupası'na götürecek olasılıklarda ise ibre artık bizden yana.

2022 Dünya Kupası G Grubu'nda A Milli Takım, Norveç'in puan kaybetmesiyle 2. sıraya yükseldi. Gruplarda oynanacak son maçlar öncesi zirve hattı karışırken artık tüm ipler bizim elimize geçti.

GALİBİYET YETİYOR
A Milli Takım grubun son maçı olan Karadağ mücadelesinden galibiyetle ayrılması halinde puanını 21'e yükseltecek. Hollanda ise kalan Karadağ ve Norveç maçlarını kazanması durumunda Dünya Kupası biletini alacak ve Milliler grubu 2. bitirerek play-off turuna yükselecek. Öte yandan Ay-Yıldızlılar'ın Karadağ'ı yendiği senaryoda Norveç'in grubu 2. bitirmek için Hollanda deplasmanından farklı bir skorla galip ayrılması gerekiyor. Türkiye ve Norveç'in son maçlarını kaybetmesi durumunda ise play-off biletini alan yine A Milli Takım olacak.

PLAY-OFF SÜRECİ NASIL OLACAK
Gruplarını lider tamamlayan 10 takım, doğrudan 2022 FIFA Dünya Kupası'na katılacak. Grup ikincisi 10 takım ile UEFA Uluslar Ligi'nden gelecek iki ekip ise play-off maçlarına çıkarak Dünya Kupası vizesi arayacak. Tek maç eleme usulüyle oynanacak 12 takımlı play-off maçlarının ardından Dünya Kupası'na katılacak diğer 3 ülke de belli olacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum