Migros'tan indirim açıklaması: Bazı ürünlerde indirim yapıldı

Döviz kurlarında yaşanan düşüşün ardından milyonlarca vatandaş marketlerdeki fiyatlarda indirim bekliyordu. BİM ve ŞOK'un ardından Migros'dan da indirim açıklaması geldi.

Migros'tan indirim açıklaması: Bazı ürünlerde indirim yapıldı
27 Aralık 2021 - 12:05 - Güncelleme: 27 Aralık 2021 - 12:13

Dolardaki düşüş sonrası marketlerden teker teker beklenen indirimler gelmeye başladı. Kurdaki gerileme sonrası Tarım Kredi ve ŞOK Marketler indirime gittiğini duyurmuştu. İndirim kervanına katılan son market ise Migros oldu. Migros meyve-sebze, ayçiçek yağı, şeker, peynir ve tuvalet kağıdı gibi birçok üründe indirime gittiğini açıkladı.

Migros açıklamasında, üreticilerle yoğun görüşmeler yaparak indirimli fiyatların uygulandığı belirtilerek, "Tüketicinin rahatlaması için girdi düşüşü beklemeden tedarik ettiğimiz meyve-sebzelerde kendi kaynaklarımızdan karşılanmak üzere, tüm meyve-sebzelerde bütün mağazalarımızda yüzde 10 indirim uygulanmaya başlandı. Ayrıca 5 litrelik Migros ayçiçekyağı 109 TL'ye inmiş olarak satılıyor. Ürünlere yenileri de eklenmektedir. Tüketicinin yoğun ilgi gösterdiği indirimli Doğadan geleneksel Karadeniz çayı 1 kilogram 29,90 TL, Migros Rize çay 1 kilogram 29,50 TL'den, Türk Şeker 5 kilogram 26,50 TL'den, 5 kilogram Migros şeker 34,90 TL'den satışa devam edilmektedir. Sinangil un 2 kilogram 16,90 TL'den, Tahsildaroğlu 500 gram peynir 36,95 TL'den, Migros bal 19,95 TL 'den, Selpak 24'lü tuvalet kağıdı 59,90 TL'den satılmaktadır." denildi.

İndirimlerde anahtar konumunda olan üreticilerin, kurlar düşüp stabil oldukça öngörüsünün netleşeceği aktarılan açıklamada, bunun da perakendecilerin fiyatlarına indirim olarak yansıyacağı kaydedildi.

Üreticilerin yaptığı indirimlerin yanında ambalaj girdisi gibi maliyetlerde kontrol altına alınabilirse indirimlerin daha da etkinleşeceği vurgulanan açıklamada, "Migros'ta üretici ve tedarikçinin indirim yapması ile birlikte, tüketicinin alım gücü ve aile bütçesini bir an önce ferahlatmak için un, yağ, şeker gibi temel ürün ve ihtiyaçlar dahil tüm ürünlerdeki indirimler hiç bekletilmeden aynı gün içinde etiketlere yansıtılmaktadır." ifadelerine yer verildi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum