MHP lideri Bahçeli: "Biz küçük ortak olmaktan gocunmuyoruz"

TBMM'de partisinin grup toplantısında konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, Millet İttifakı'na yüklendi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 'küçük ortak' ifadesine değinen Bahçeli, "Bu zavallı sürekli bize küçük ortak diyor. Biz küçük ortak olmaktan gocunmuyoruz" dedi.

MHP lideri Bahçeli: "Biz küçük ortak olmaktan gocunmuyoruz"
13 Nisan 2021 - 11:38 - Güncelleme: 13 Nisan 2021 - 11:47

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Meclis’teki grup toplantısında konuştu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den "İP'likçi başı" diye bahseden Bahçeli, Akşener'in 'küçük ortak' açıklaması hakkında "Bu zavallı sürekli bize küçük ortak diyor. Biz küçük ortak olmaktan gocunmuyoruz. Büyüklük Allah’a mahsustur” İfadelerini kullandı.

Emekli amiraller hakkında konuşan Bahçeli, gözaltındaki amirallerin tahliye edilmesine rağmen bildiriden "Darbe bildirisi" diye bahsetti. Bahçeli, "104 Emekli Amiralin hazırlayıp sunduğu darbe bildirisini haklı çıkarmaya çalışanlar milli iradeye içten içe tahammülsüz olanların işidir" dedi.

Bahçeli’nin konuşmasından satır başları:
Covid-19 salgını hayatını temel akışını kaygı verecek şekilde bozmuştur. Ramazan ayında sağduyu ve sükunet içinde orucumuzu tutarken, insanlığın hal ve gidişatını mutlaka gözden geçirmemiz zaruridir.

Bayramı aslına uygun olarak karşılayabiliriz, vuslat için sabretmeliyiz. Ramazan ayı boyunca kısıtlayıcı tedbirlerle bayramı tıpkı eski günlerdeki gibi kucaklayabiliriz. Bugünkü dar boğazdan çıkabiliriz. Kurtulabilmek için seferberlik içinde hareket etmeliyiz. Covid-19’la mücadelenin başarıyla bitmesi için kurallara uymalıyız. Ramazanımız mübarek olsun, Rabbim yar ve yardımcımız olsun.

"PKK CAN ÇEKİŞMEKTE"
Terörle mücadele kararlılık ve kahramanlıkla sürdürülmektedir. Eren Operasyonları başarıyla ve yüksek bir moralle icra edilmektedir. PKK’nın yuvalandığı yerler temizlenmektedir. Hainler Türk devletinin gücünü ve kudretini görmüşlerdir. Onlar kaçacak biz kovalayacağız. Onlar saklanacak biz bulacağız. Şehitlerimizin hesabını sonuna kadar soracağız.

PKK can çekişmekte, her yerinden dağılmaktadır. Bu kanlı ve hain şebeke çocuklardan bile terörist devşirecek kadar haindir, şerefsizdir.

8 yaşındaki Hamza Adıyaman kanlı örgüt tarafından okulundan kaçırılmış ailesine Zap suyuna düşüp öldüğü söylenmiştir. Hamza Adıyaman’ın PKK kampına kaçırıldığı orada tutulduğu fotoğraflarla ortaya çıktı. Hamza Adıyaman Zap suyunda değil PKK’nın ihanet kampındadır. HDP’li bir kadın millet vekili Hamza Adıyaman’ın ailesinin para karşılığında çadırlarda eylem yaptığını söylemiştir.

Gerçekleri saptıran kim varsa dilerim ki bir gün kendilerini Zap suyunun dibinde bulurlar. HDP ile ittifak kuranlar aynı zamanda çocuklarımızın düşmanıdır. HDP’ye merhamet analara hakaret babalara ihanettir. Diyarbakır’da başlayan haklı eylemlerle HDP İl binalarının önünde çocuklarını bekleyen anaları selamlıyorum.

EMEKLİ AMİRALLERİN BİLDİRİSİ
104 Emekli Amiralin hazırlayıp sunduğu darbe bildirisini haklı çıkarmaya çalışanlar milli iradeye içten içe tahammülsüz olanların işidir. Hazırlanan metne imza atmayan amirallerde biri, bildirinin daha sonradan değiştirildiğini iddia etti.

Madem öyleydi 104 amiralden biri neden çıkıp bunu söylemedi? Neden bu imza attığımız bildiri değildi demedi? Eğer bildirinin son hali ilk imzaı olan Ergun Mengi tarafından yapıldıysa bunu açıklayacak olanlar bellidir. Milletimiz açıklama beklemektedir.
 

"KILIÇDAROĞLU ÇIKSIN ADAY OLSUN"
Kılıçdaroğlu’nun akli ve zihni melekeleri iyice laçkalaşmıştır. Sıkıştıkça denge ve kontrolünü kaybetmektedir. İleri derecede su kaynatmaktadır. Cumhurbaşkanı adayı olurum diyerek niyetini belli etmesi zamanlama itibariyle üzerinde durulması gereken bir ifadedir.

Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığı seçimini kazanacağından bu kadar eminse, kendisine bu kadar güveniyorsa buyursun aday olsun. Korkakça değil, mertçe milletimizin önüne çıksın. Ben de varım desin. Kılıçdaroğlu’nun elinden tutan yok, önüne çıkan yok. Aday olmasına bildiğimiz kadarıyla mani bir hal yok.

Kılıçdaroğlu geçen haftaki grup toplantısında milliyetçilik hakkında işkembeden sallamış. Diliyle omzunu kaşıyan CHP başkanı, sudaki balığa soğan doğruyor. Yıkık değirmende 6 ay bekleyen Kılıçdaroğlu, milliyetçiliği bana da gösterecekmiş. Milliyetçilik senin neyine? Alçak eşek binmeye kolaydır, senin milliyetçiliğin ise yalan üstüne yalan koymaktır.

Aynısı İP’in başkanında da mevcuttur. 104 emekli amirale önce zevzek diyen sonra yaş tahtaya bastığını anlayınca arkasından bize sataşan bu iplikçi başı mahalle aralarında dedikodu yapar gibi konuşmaktadır.

Bu zavallı sürekli bize küçük ortak diyor.  Biz ‘küçük ortaklıktan’ gocunmuyoruz. Kaldı ki milletvekili sayımızın da 48 olduğunun bilincindeyiz. Büyüklüğün Allah’a mahsus olduğu inancındayız.

Küçük diye hafife aldığı partimizi FETÖ oyunlarıyla ele geçirme oyunlarını unutmuş değiliz. Biz küçüğüz ama rabbim kimsenin küsuratı yapmasın.

"BERLİN’DE HAZIRLANAN SİNSİ VE SİPARİŞ BİR ÇALIŞMA"
Sinsi ve sipariş bir çalışmadır. Partimizi, yeni hükümet sistemini ve Cumhur İttifakı’nı karalama çalışması bir senaryoya delalettir. Polis ve istihbarat kadroları MHP’ye açılmış diyorlar. Bu Alman vakfının bildiği ne varsa Türkiye’ye bildirmezse dünyanın en melanet vakfı olacağını buradan ilan ediyorum.


YORUMLAR

  • 0 Yorum