MHP, Acun Ilıcalı ve Hasan Can Kaya'yı hedef aldı! Konuşanlar programı TBMM gündeminde

Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu Exxen'de, Hasan Can Kaya'nın sunduğu Konuşanlar programı TBMM'ye taşındı. MHP, Acun Ilıcalı ve Hasan Can Kaya'yı sert sözlerle hedef aldı.

MHP, Acun Ilıcalı ve Hasan Can Kaya'yı hedef aldı! Konuşanlar programı TBMM gündeminde
10 Aralık 2021 - 09:31


Son günlerde sosyal medyanın gündeminde olan Hasan Can Kaya'nın sunduğu 'Konuşanlar' programı TBMM'ye taşındı. MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, "Türk gençliğine zehir saçan bazı programlar programlar göze çarpıyor. Bu programlardan biri de 'Konuşanlar' ismiyle yayınlanmaktadır.Konuşanlar' adlı program çukurdur, vasattır. Sunucusu Hasan Can Kaya seviyesizdir.  Acun Ilıcalı mercek altına alınmalı" dedi.


Partisi adına konuşan vekillerden MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, “Türkiye'nin siyasi ve askeri adımlarının çıktısının, verilen mücadelenin ve karşılaşılan tehditlerin boyutunu ortaya tam olarak koyması bakımından önemli olduğunu” söyledi. Kaşıkçı, “Günün sonunda elde edilen bu çıktı aynı zamanda muhalefetin de milli meselelerdeki duruşunu açığa çıkartmaktadır” ifadelerini kullandı.


"HASAN CAN KAYA SEVİYESİZDİR"
“Son zamanlarda Türk gençliğine zehir saçan bazı programların göze çarptığını” belirten Kaşıkçı, “Bu programlardan biri de 'Konuşanlar' ismiyle yayınlanmaktadır. 'Konuşanlar' adlı program çukurdur, vasattır. Sunucusu Hasan Can Kaya seviyesizdir ve Türk toplumunun değerlerinin altına dinamit koyup patlatmaya çalışan anlayışın ekranlara tezahürüdür” dedi.

"ACUN ILICALI, MERCEK ALTINA ALIMALI"
Programın yayınlandığı dijital yayın platformu Exxen'in sahibi olan Acun Ilıcalı'nın “mercek altına alınmasını” isteyen Lütfi Kaşıkçı, şunları söyledi:

“Yapılan iş 'İçerik üretmek, kara mizah ya da ofansif mizah' denilerek geçiştirilemez. Sahne ve seyirci ilişkisi bir saygı temeli üzerine kuruludur. Konuğun sunucuya, sunucunun konuğa küfretmesiyle gelinen seviyeyi ve bu durumun ifade özgürlüğüyle savunulmasını Ülkü Ocakları'ndan yetişen bir birey olarak anlamak mümkün değildir. Ayrıca, reyting uğruna değerlerimizi aşağılayan programlara kendi mecrasında izin ve yayın hakkı tanıyan Acun Ilıcalı ismi acil mercek altına alınmalı, her şeyin daha fazla abonelik ve daha fazla reyting olmadığı ve milletimizin korunması gereken manevi değerlere sahip olduğu kendisine hatırlatılmalıdır.”


    loading...

    YORUMLAR

    • 0 Yorum