Meteoroloji uyardı: Kış yüzünü erken gösteriyor, sıcaklık 8 derece birden düşecek

Meteoroloji'nin tahminlerine göre serin ve yağışlı hava bugünden itibaren yurdu etkilemeye başlayacak. Karadeniz bölgesinde etkili olacak olan yağışların İstanbul'da da etkisini göstermesi bekleniyor. Ayrıca yağışların hafta sonuna kadar etkisi sürdürmesi beklenirken hava sıcaklıklarında 8 derece düşüş yaşanacak.

Meteoroloji uyardı: Kış yüzünü erken gösteriyor, sıcaklık 8 derece birden düşecek
22 Eylül 2021 - 09:35

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmeye göre, sağanak yağış ve serin hava bugünden itibaren yurdu etkilemeye başlayacak. Karadeniz üzerinden yurda giriş yapacak olan yağışların akşam saatlerinde İstanbul'da da etkisini göstermesi bekleniyor. Yağışların hafta sonuna kadar etkisi sürdürmesi beklenirken hava sıcaklıklarında 8 derece dolaylarında düşüş yaşanacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Kuzey Ege, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısının yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

AŞIRI YAĞIŞ BEKLENİYOR
Yağışların; Osmaniye, Hatay kıyıları, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin ve Ardahan çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2), Rize ile Artvin'in kuzey kesimlerinde şiddetli ve yer yer aşırı (100 mm üzeri)olması bekleniyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum