TSK'dan istifa eden generaller kimler

TSK'da neler oluyor? İstifa eden general sayısı 5 oldu. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, TSK'dan 3 generalin istifa ettiğini açıklamıştı. Öztürk, istifa eden general sayısının 5'e yükseldiğini yazdı.

TSK'dan istifa eden generaller kimler
22 Eylül 2021 - 09:26

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, TSK'da istifa eden general sayısının 5'e yükseldiğini yazdı. Geçtiğimiz günlerde TSK'dan 3 generalin istifa ettiğini yazan Öztürk, bugünkü yazısında istifa eden general sayısının 5'e yükseldiğini yazdı. Öztürk, "Bu kesin ve teyitli bilgidir" dedi.

Komando birlikleri ve özel kuvvetlerde görev yapmış, Suriye Harekat bölgesinde bulunmuş 5 generalin istifa ettiğini yazan Öztürk, "Bazı gazetelerde istifa edenlerin Barış Kalkanı Harekât Bölgesi Komutanlığı'ndan Tümgeneral Hakan Öztekin, Bingöl 49. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Enis Koç, 8. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Orhan Akkurt olduğunu açıkladı." ifadelerini kullandı.

Her istifanın görevle ilgili olmayabileceğine işaret eden Saygı Öztürk, "Her istifa görevle ilgili olmayabiliyor. Eğer sağlık, çocuk okutma gibi nedenler değil de, yine istifa ediliyorsa o zaman bazı sıkıntılar var demektir. O sıkıntıların ne olduğu konusunda değişik yorumları da televizyonlarda emekli komutanlar yeri geldiğinde ifade ediyor. Bunları da dikkate almak gerekiyor. Çünkü, istifa edenler de bu ülkenin yetiştirdiği en savaşçı komutanlar olduğunu da hatırlatmış olalım." diye yazdı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum