Meteoroloji'den son dakika uyarısı: İstanbul'da kar kalınlığı 20 santim olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul'da etkili olması beklenen yoğun kar yağışı öncesinde yeni uyarı yayınladı. Meteoroloji, kar kalınlığının 20 santime ulaşacağını belirtti.

Meteoroloji'den son dakika uyarısı: İstanbul'da kar kalınlığı 20 santim olacak
09 Mart 2022 - 10:59


Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün ve küresel tahmin sistemlerinin uyardığı karlı hava dalgası yurda giriş yaptı, hava sıcaklıkları düşüşe geçerken yurdun iç ve yüksek kesimlerinde kar yağışı başladı. Meteoroloji tarafından yayınlanan uyarıya göre İstanbul'da kar kalınlığı 20 santimetreye ulaşacak.

İSTANBUL İÇİN SON DAKİKA UYARISI
İstanbul il genelinde 10 Mart 2022 Perşembe gününden itibaren kuvvetli, yoğun kar yağışlarının, poyraz fırtınasının ve kuvvetli soğuk havanın (mevsim normallerinin 6 ila 10 derece altında) etkili olacağı tahmin ediliyor.

Kar yağışlarının il genelinde aralıklarla kuvvetli (10-20 cm kar örtüsü), kentin kuzeyinde ve boğaz kesiminde kuzeydoğu yönlerden esecek kuvvetli rüzgâr ve fırtına ile birlikte deniz etkili yoğun kar sağanakları (20 cm üzeri kar örtüsü) şeklinde olması bekleniyor.

Yapılan en son değerlendirmelere göre İstanbul'daki soğuk havanın, kar yağışlarının ve kuvvetli rüzgârın önümüzdeki hafta başına kadar devam etmesi bekleniyor.

Ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı, tipi, yağış anında görüş mesafesinde azalma, ağaç, direk devrilmesi ile çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


YORUMLAR

  • 0 Yorum