Mersin Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısı olaylı bitti!

Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nin kasım ayı İiinci oturumu olaylı bitti. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ile Akdeniz Belediye Başkanı arasında yaşanan tartışma meclis dışına taştı. Olay sırasında bir belediye çalışanının üzerinden silah çıktı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısı olaylı bitti!
01 Aralık 2021 - 21:36


Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin saatler süren meclis toplantısı olaylı bitti. Meclis toplantısı sırasında CHP'li Vahap Seçer ile AKP'li Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak arasında yaşanan tartışma sonrası kavga çıktı.


Toplantının ilerleyen saatlerinde Vahap Seçer ile Mustafa Gültak arasında Çamlıbel Su Sporları Merkezi projesiyle ilgili tartışma yaşandı. Gültak, oturduğu yerden kalkarak bu konuda konuşma yapmak isteyince Seçer, gündem dışı konuşmaların uzadığını söyledi ve konuşmaya izin vermedi. Bunun üzerine Gültak yerinden kalkarak, canlı yayın yapan yerel televizyon kameralarının önüne çıkarak açıklama yaptı.

Seçer'in 'Böyle bir usul yok, lütfen yerinize oturun' uyarılarına rağmen Gültak, kameralara Başkan Vahap Seçer'in, Çamlıbel Su Sporları Merkezi ile ilgili ihalenin müteahhidinin hazır olduğunu, kime verileceğinin de belli olduğuna yönelik suçlamanın doğru olmadığını dile getirdi. Tartışma sırasında Seçer, "Buranın horozu sen misin" diyerek tepki gösterdi ve oturuma ara verdi.

ORTALIK KARIŞTI
Sözcü'de yer alan habere göre, AKP'li Başkan Gültak, meclis salonundan çıkarken CHP'li Başkana yönelik hakaret içeren sözler söyledi.

İddiaya göre kimliği henüz belirlenemeyen bir belediye çalışanı ise Gültak'ın üzerine yürüdü. Bu sırada, araya giren Gültak'ın korumaları tepki gösteren kişiye müdahalede bulundu.

Korumalar, şahsı sakinleştirmek için beline elini attıklarında silah bulunduğunu iddia ederek bu kişiden şikâyetçi oldu.

Yaşanan olay üzerine çok meclis üyeleri dışarıya çıktı. AKP'li Gültak ise “Arkadaşlar devlet gereğini yapar. Polis burada, kameralar burada” diye bağırdı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum