Meral Akşener'den bildiri yayınlayan emekli amirallere: Zevzeklik

Meral Akşener, düzenlediği basın toplantısında, emekli amirallerin bildiri yayınlamasını zevzeklik olarak tanımladı.

Meral Akşener'den bildiri yayınlayan emekli amirallere: Zevzeklik
04 Nisan 2021 - 16:33 - Güncelleme: 04 Nisan 2021 - 16:45

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin genel merkezine bildiri yayınlayan emekli amiralleri topa tuttu. Akşener, yapılan eylemi "zevzeklik" olarak tanımlarken, "Bu askerler görevlerindeyken işgal edilen Yunan adaları hakkında ne yapmışlar" diye sordu.

Akşener'in açıklamasından öne çıkanlar şu şekilde:

"Benim bildiğim 60 ihtilalinde dört yaşındaydım ama hatırlamıyorum ama diğer bütün muhtıraları, 28 Şubat’ın içerisinde kalarak yaşamış biri olarak. Bu tür gece yarısı emekli de olsa silahlı bürokrasi mensubu kişilerin yaptığı açıklamalar, genellikle Türkiye’de demokrasinin kesintisine uğrayan muhtıraları akıllara getirir. Dolayısıyla iktidar partisinin üzerinde tepinme fırsatı doğmuştur.

PARTİMİZ VESAYET ODAKLARININ KARŞISINDADIR
Partimiz vesayet ve diğer odakların karşısındadır. Ancak bugüne kadar genellikle silahlı bürokratlar, iktidarın karşısında muhalefet için de yapılmıştır. Türkiye’de bugün muhalefet, özellikle İYİ Parti son derece millet odaklı, suni gündemlerden uzak, kutuplaşmanın dışında bir muhalefet sistemi getirmiştir.

BU ZEVZEKLİKTİR
Sabah bir uyandık emekli amirallerin canı sıkılmış, bildiri yayınlamışlar. Bu bir zevzekliktir. Türkiye bu zevzekliklerden çok çekti. Ben dün Hakkari’de perşembe günü ise Konya’daydım. Biz bu ülkede işsiz gençlerin, tabletsiz çocukların derdini konuşmak zorundayız. Biz esnafın derdini konuşmak zorundayız. Biz bugün tencereye kaynatamayan 104 kadının derdini konuşmak zorundayız. 104 dakika, 104 saniye maalesef yayın organlarında yer buluyor.

YUNANİSTAN'IN İŞGAL ETTİĞİ ADALAR KONUSUNDA KONUŞMADILAR
Buradan herkese, emekli silahlı bürokratlara sesleniyorum. Herkes görevini, başındayken yapmalıydı. Bu amirallerden görevleri başındayken Yunanistan'ın işgal ettiği adalarımız konusunda bir tavırlarını göremedik. Siyaset, siyasetçiler tarafından yapılır. Bunlar bilgilerini ve görgülerini elbette STK’lar ve siyasi partiler içerisinde kamuoyuyla paylaşabilirler, muhalefet partilerini beğenmiyorlarsa, siyasi parti kurup onun üzerinden yürüyebilirler. Darbe çağrısı oluşturacak bir duruma neden olamazlar.

Bugün ortaya çıkan bu meseleyi ciddiyetle ve manidar olarak takip ettiğini söylemek isterim. İYİ Parti milletimizin derdiyle hem hal olmaya devam edecektir. İYİ Parti, demokrasinin yanında dün olduğu gibi bugün de durmaya devam edecektir.

İYİ Parti, siyaset kurumunun yerinde olmak isteyen herkesin karşısındadır. Projelerin rekabet ettiği, projeler üzerinde hizmetin tartışıldığı bir sürecin sonunda milletimiz teveccühünü bir siyasi partiye gösterir, ona da amenna denir. İYİ Parti bu yoldan dönmeyecektir. Bugün itibariyle iktidarı uyarmaya, iktidar gidiyor, sandıkta gidiyor. İYİ Parti böyle bir tutumun içinde olacaktır.

Bu bildiri sahiplerinin bu zevzekliği yapmasına neyin sebep olduğunun da dikkate değer olduğunu söylemek isterim. Türkiye yoluna devam edecektir. Bu tür zevzekliklere de müsaade edilmeyeceğinin bilinmesini isteriz"


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Adam
    2 hafta önce
    Ne oldu sayın akşener onlar emekli olmuş bir kısmıda ciddi bedel ödemiş insanlar sizin gibi politikacılara mı soracaklardı fikirlerini beyan etmek için... Bırakın bu işleri burdan ne akepe ye nede diğerlerine ekmek çıkmaz demek isterdim ama politikacılar işini bilir...