Meral Akşener: Cumhurbaşkanlığı seçimine tek aday ile gidilmeli

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Akşener, Cumhurbaşkanı seçimlerine tek aday gidilmesi gerektiğini söyledi. 

Meral Akşener: Cumhurbaşkanlığı seçimine tek aday ile gidilmeli
16 Eylül 2021 - 09:06

Millet İttifakı'nda "Cumhurbaşkanı adayı kim olacak?" tartışması devam ederken İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den dikkat çeken bir açıklama geldi. Akşener, Cumhurbaşkanı seçimlerine tek aday gidilmesi gerektiğini söyledi. 

Sözcü'den Deniz Zeyrek'e konuşan İYİ Parti lideri Akşener,  Cumhurbaşkanı seçimlerine ilişkin olarak, "Ben tek adayla (Erdoğan ve HDP adayının karşısında tek muhalefet adayı) gidilmesinin faydalı olacağını düşünüyorum ve o adayın belirlenmesi sürecini ben tıkamayacağımı söyledim” dedi.

Akşener, ismi adaylık için geçen CHP'lileri konuşmasının doğru olmayacağını, süreci farklılıkları değil, müşterekleri konuşarak götürmek niyetinde olduklarını ifade etti.

Akşener, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın kendisine yönelik yaptığı CHP eleştirileriyle ilgili de “Kimse Tayyip Erdoğan'ın düşmanı değil. Bir günde atmak zorunda olduğu imza sayısı dahi şu andaki sistemin değişmesi için yeterli bir neden. Sistem getirdi, denendi ve ülkeyi uçurumun kenarına getirdi. Böyle bir sistem yer yüzünde yok. Bu sistemin başında olduğu ve bu sistemi istediği için önce Sayın Erdoğan değişecek. Destek istiyorsa bu mümkün değil" ifadesini kullandı. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum