Mehmet Demirkol'dan çarpıcı Löw iddiası: Fenerbahçe'nin teklif ettiği parayı duyunca inanamadım

Fenerbahçe'de teknik direktörün kim olacağı merak konusu olurken Gazeteci Mehmet Demirkol'dan çarpıcı bir açıklama geldi. Demirkol, adaylar arasında yer alan Joachim Löw'le ilgili "Fenerbahçe’nin teklif ettiği parayı duyunca inanamadım" dedi.

Mehmet Demirkol'dan çarpıcı Löw iddiası: Fenerbahçe'nin teklif ettiği parayı duyunca inanamadım
22 Mart 2022 - 10:04


Fenerbahçe’de Vitor Pereira'nın yerine İsmail Kartal'ın getirilmesinin ardından gelecek sezon teknik direktörün kim olacağı merak konusu. Başkan Ali Koç, yeni sezon için yabancı hoca arayışlarını sürdürüyor.

Socrates YouTube kanalında yorumculuk yapan Mehmet Demirkol, Fenerbahçe-Joachim Löw iddialarına ilişkin önemli ifadeler kullandı. Fenerbahçe’nin reddedilemeyecek bir teklif yaptığını söyleyen Demirkol, Alman hocanın Türkiye’de başarılı sağlayıp sağlayamayacağı konusundaki endişelerine değindi:

“SÖYLENEN PARA İNANILMAZ”
“Löw’ü Fenerbahçe’ye istiyorlar belli ki. Acayip bir teklif yaptıkları da söyleniyor. Löw’ün niyeti yok aslında. Ama son dönemde zannediyorum biraz fikirleri pozitif anlamda değişmiş. Çünkü acayip bir teklif yapılmış yani. Söylenen para inanılmaz. İnanamadım yani, o yüzden söylemiyorum. Çok acayip bir para teklif edilmiş. Almanya tarafından duyduğumuz o.

Tabi ne kadar doğru bu karar orası ayrı. En son ne zaman takım çalıştırdı Löw? Futbolun başka şekilde oynandığı bir dönemde. Şimdi öyle değil ama. İş çok değişti. Löw ondan beri de ne kadar kulüp takımı çalıştırmaya yatkın bir insan olarak hayatını sürdürdü. Futbol anlayışı açısından Büyük bir hayal kırıklığı olabileceğini düşünüyorum. İsimden ben de heyecanlanıyorum.”

YIL 1998’Dİ”
“Futbol açısından benim seyrettiğim en iyi Fenerbahçe Löw zamanındaydı. ‘Zico mu Löw mü?’ diye sorsan Löw diyebilirim. Çünkü çok net hatırlıyorum o sezonu. Fenerbahçe çok uzun süre iyi futbol oynamıyordu, inanılmaz pozitifti o zaman. Metin Diyadin’in ayağı kırılana kadar Fenerbahçeliler keyiften ölüyordu. Çok parlak bir futbol vardı. Fenerbahçe’nin ligi domine ettiği zamanlar oldu Daum’la vesaire oldu. Ama oyun keyfi açısından, herkesin ‘ya ne güzel top oynuyorlar’ dediği Löw zamanıdır. Löw şu anda maksimumda mı?

“GÖNÜLSÜZ BU ADAM”
“Daha hiç bir şey olmadan bu kadar negatif olmak da tabi şey. Ama bakıyorum nereden tutturacağız. Ben de gidip geliyorum. Löw, gelip yepyeni bir şey kurabilir mi? Bir de şöyle bir şey var, gönülsüz adam. En önemlisi o. Heyecanla gelmesi lazım bir teknik direktörün. Ben Milli Takım’ın insanları paslandırdığını düşünüyorum.”


YORUMLAR

  • 0 Yorum