McDonald's'ın Rusya'daki şubelerinin yeni ismi belli oldu

Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin ardından şubelerini kapatan Mcdonald's, restoranlarını farklı isimle tekrar açmaya başladı. McDonald's'ın Rusya'da kullanacağı yeni isim ise "Vkusno & tochka" oldu.

McDonald's'ın Rusya'daki şubelerinin yeni ismi belli oldu
12 Haziran 2022 - 13:07


Rusya'nın 24 Şubat'ta Ukrayna'yı işgale başlamasının ardından, Rusya'yı terk eden Batılı şirketler arasında McDonald's da yer almış ve şubelerini kapatmıştı.

Mcdonald’s’ın, Rusya'da yeni bir marka altında tekrar faaliyete geçeceği açıklanan restoranların 15 tanesinin pazar günü açılacağı açıklandı.

Bloomberg HT'nin haberine göre, şirket yeni zincirin adının “Vkusno & tochka” (lezzetli & hepsi bu) olacağını kaydetti.

NE OLMUŞTU
1990'ların başında Sovyetler Birliği dağıldığında, Soğuk Savaş geriliminin düşürülmesini somutlaştırmak için Rusya'daki ilk şubesini açan McDonald's, milyonlarca Rus'un Amerikan yemeğini ve kültürünü tatmasına vesile olmuştu. McDonald's'ın Rusya'ya girişi gibi, oradan çıkışı da Rusya ve Batı arasındaki diplomatik ilişkilerdeki değişimi sembolize ediyor.

Şirket, geçen ay yaptığı duyuruda, Rusya'daki restoranlarını Alexander Govor adlı yerel bir lisans sahibine devredeceğini açıklamıştı. Rusya'nın 24 Şubat'ta Ukrayna'yı işgale başlamasının ardından, McDonald's da Rusya'yı terk eden Batılı şirketler kervanına katılmıştı.


loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum