MasterChef yarışmasında sistem tamamen değişti! Elemeler için her gün 1 aday olacak

Tv8'de yayınlanan Masterchef Türkiye yarışmasının son bölümünde radikal bir değişikliğe gidildi. Şef Somer Sivrioğlu, yarışmacı sayısının 9'a düşmesinin ardından eleme sisteminin değiştiğini duyurdu. Sivrioğlu, "Bundan sonra her hafta bir yenilik olacak. Artık 3 yarışmacı eleme oyununda yer alacak" dedi.

MasterChef yarışmasında sistem tamamen değişti! Elemeler için her gün 1 aday olacak
07 Aralık 2021 - 12:06

Şefler Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna'nın sunuculuğunu ve jüriliğini üstlendiği MasterChef Türkiye'de yarışmacı sayısının dokuza düşmesiyle birlikte yeni değişiklikler yapıldı. Yarışmada eleme sistemi değişti. 

BÜYÜK FİNAL ÖNCESİ DEĞİŞİKLİK
Büyük finali Ocak 2022'de yapılacak olan MasterChef Türkiye 2021'de son haftalara girilirken yeni bir karar alındı.  MasterChef'te 16. hafta heyecanı yaşanırken kaptanlık oyunu öncesi açıklamalarda bulunan Somer Sivrioğlu yarışmanın bundan sonraki bölümleri ile ilgili konuştu.

Şef Somer Sivrioğlu, "Artık her hafta bir yenilik olacak. Bu hafta bir takım 5, diğer takım 6 kişi. o yüzden artık elemelerde 2 kişi verme olayı bitti. Pazar günü sadece 3 yarışmacı olacak ve bu isimler iki etabın sonunda bizim vereceğimiz puanlarla belirlenecek. Her gün takımdan bir kişi potaya gidecek" dedi.

HER GÜN BİR ADAY
Buna göre, MasterChef 2021'de artık elemeler üç kişiyle oynanacak. Bu hafta, yapılacak üç dokunulmazlık oyunu sonrasında potaya üç kişi girecek. Pazar günü oynanacak elemede şefler 10 puan üzerinde değerlendirme yapacak. İki oyun sonrasında en az puanı alan isim, yarışmaya veda edecek.


YORUMLAR

  • 0 Yorum