Mardin'de ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi!

Mardin Valiliği, Artuklu İlçesi'nde, Yardere Mahallesi ve Mezraları sınırlı olmak üzere ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini açıkladı.

Mardin'de ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi!
10 Eylül 2021 - 08:55 - Güncelleme: 10 Eylül 2021 - 09:00

Mardin'in Artuklu ilçesine bağlı Yardere Mahallesi'nde terör örgütü PKK mensuplarıyla dün çıkan çatışma bir polisin yaralanması üzerine geniş çaplı operasyon başlatıldı. Mardin Valiliği, bölgede ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini açıkladı.

Valilik'ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"
Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinde bulunduğu değerlendirilen, Bölücü Terör Örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek, bölgede Bölücü Terör Örgütü mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını ve uçaksavar mevzilerini tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek maksadıyla;

5442 Sayılı İl İdaresi Kanunun ilgili maddeleri gereğince; 10. Eylül 2021 Cuma günü saat: 05:00 itibari ile bölgedeki operasyonların sona ermesine kadar Artuklu İlçesi; Yardere Mahallesi ve Mezraları sınırlı olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.

Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri açısından önem arz etmektedir."


YORUMLAR

  • 0 Yorum