Kamu kuruluşlarına PCR testi zorunluluğu getirildi

PCR testi zorunluluğu kamu kurum ve kuruşlarına da yansıdı. Alınan karara göre kamu kurum ve kuruluşlarında çalışıp da aşı yaptırmayanların haftada bir PCR testi vermeleri zorunlu hale getirildi.

Kamu kuruluşlarına PCR testi zorunluluğu getirildi
09 Eylül 2021 - 20:09 - Güncelleme: 09 Eylül 2021 - 20:28
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den tüm kamu kuruluşlarına PCR testi zorunluluğuna ilişkin bir yazı gönderdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin yaptığı açıklamada "Covid-19 aşısı olmayan işçilerden 6 Eylül itibariyle zorunlu olarak haftada birkez PCR testi yaptırmaları işyer/işveren tarafından istenebilecek, test sonuçları gerekli işlemler yapılmak üzere kayıt altında tutulacaktır" dedi.

Genelgeye göre aşı olmayan kişilerden kamu kurumlarında da PCR testi istenecek. Testler kayıt altında tutulacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin yaptığı açıklamada "Covid-19 aşısı olmayan işçilerden 6 Eylül 2021 tarihi itibariyle zorunlu olarak haftada birkez PCR testi yaptırmaları işyer/işveren tarafından istenebilecek, test sonuçları gerekli işlemler yapılmak üzere kayıt altında tutulacaktır" ifadeleri kullandı. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum