Mansur Yavaş'tan İmamoğlu'na destek mesajı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na eski Ordu Valisi Seddar Yavuz'a hakaret ettiği iddiasıyla açılan davada 7 bin 80 lira para cezası verildi. Karara tepki gösteren İmamoğlu'na ABB Başkanı Mansur Yavaş'tan destek mesajı geldi.

Mansur Yavaş'tan İmamoğlu'na destek mesajı
17 Mart 2021 - 14:36
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na Ordu eski Valisi Seddar Yavuz’a hakaret ettiği iddiasıyla açılan ve 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası talep edilen davada 7 bin 80 TL para cezası verdi.

Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla mahkemenin kararına tepki gösterdi. İmamoğlu'nun tepkisine bir destekte Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan geldi.

Yavaş, İmamoğlu'nun "Tanıklarımız dinlenmedi, sunduğumuz bilirkişi raporları dikkate alınmadı, hukuk ilkeleri ve içtihatlar hiçe sayıldı. Bağımsız yargının nasıl büyük bir ihtiyaç olduğu gerçeğini sanık olarak görüp yaşamak sırası bugün bendeydi. Hepsi geçer, adalet ve hukuk er geç üstün gelir." ifadelerini kullandığı paylaşımı alıntılayarak cevap verdi.

Yavaş, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:
"Başkanım, Bir hukukçu olarak, adalete olan inanç ve bağlılığımla er ya da geç eşit işleyen bir hukuk sisteminin üstün geleceğine inanıyorum. Adalet terazisinin eşit tartacağı yarınlara, bu inancı yüreğinde taşıyanlarla beraber ulaşacağız. Her şey çok güzel olacak." ifadelerini kullandı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum