Kur'an kursunda şüpheli olay: 12 yaşındaki çocuk asılı halde bulundu!

Muş’ta din eğitimi veren Kur'an kursunda yatılı kalan 12 yaşındaki M.H.Y.’nin kemerle tuvalet kapısının koluna asılmış halde bulunması sonrası ‘intihar girişimi’ iddialarına ailesi karşı çıktı. 

Kur'an kursunda şüpheli olay: 12 yaşındaki çocuk asılı halde bulundu!
10 Temmuz 2021 - 11:40 - Güncelleme: 10 Temmuz 2021 - 21:14
Muş Merkez Karşıyaka Kur'an kursunda 3 Temmuz günü 12 yaşındaki M.H.Y. kemerle tuvalet kapısının koluna asılmış bir şekilde bulundu. Olayın ardından kısa sürede hastaneye kaldırılan çocuk, ilk müdahalelerin ardından Elazığ Medical Park Hastanesi’ne sevk edildi. 

Komadan çıkamayan küçük çocuğun durumu ciddiyetini korurken 12 yaşındaki M.H.Y.’nin ailesi, “Çocuğumuzu kursa atıp sahip çıkmamamız bizim de eksiğimizdir. Böyle bir duruma geleceğini bilseydik zaten göndermezdik. Elazığ’da da ifade aldılar bizden. Kuran kursu yetkililerinini de ifadelerini almışlar. Şu an soruşturma devam ediyor. Ne olduğunun açığa çıkmasını istiyoruz. Herhangi bir ihmal varsa ya da bir suç varsa bu açığa çıksın, sorumlular yargılansın istiyoruz” şeklinde konuştu. 

Cumhuriyet'ten Kayhan Ayhan'ın haberine göre; Diyarbakır’da yaşayan aile, kendilerine bir telefon geldiğini ve apar topar Muş’a gittiklerini anlatarak “‘Çocuk tuvaletin kapısında kendisini kemeriyle boğmaya’ çalıştı dediler.

Bilinci kapalı bir şekilde Muş Devlet Hastanesi’ne kaldırılmış. Orada duran kalbi çalıştırılmış daha sonra Elazığ Medical Park Hastanesi’ne sevk ettiler. Çocuğun boyu ile kapı kolu arasında çok fark var. Kapı kolu yüksekliği 1 metre bile değil. O kemerin payı da var. Otursanız bile yere değersiniz. Bu yüzden bu olay bize biraz şüpheli geliyor” dedi.

ŞÜPHELİ BİR DURUM VAR 
Muş’taki yetkililerle görüştüklerini söyleyen aile üyeleri “Psikolojik bir sorunu var mı diye sordum. ‘Bir sorunu yoktu, arkadaşlarıyla bir kavgası yoktu’ dediler. Adli bir olay olduğu için soruşturma aşamasında şüpheli bir durum var. Doktorlara sorduğumda ‘Bir çocuk suya atlarsa, balkondan atlarsa bir intihar şekli olur. Çünkü bu ani yapılan bir şey’ dediler. Ama çocuğun böyle bir şeyi tasarlaması şüpheli. Doktorlara da şüpheli geldi” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum