Patara'da çalınan kumlar için tutanak tutmak isteyen memur, ikinci kez görevden alındı!

Antalya Kaş’ta Özel Çevre Koruma Bölgesi’nde yer alan Patara Plajı’ndan çalınan 2 bin 168 kamyon kumla ilgili "Değil bölge müdürü Sayın Cumhurbaşkanımız gelse ben bu zaptı tutacağım" diyen muhafaza memuru Umut Utku, ikinci kez görevinden alındı.

Patara'da çalınan kumlar için tutanak tutmak isteyen memur, ikinci kez görevden alındı!
10 Temmuz 2021 - 11:34
Patara’da görev yapan bir muhafaza memuru Umut Utku, Patara’dan çalınan 2 bin 168 kamyon kumu yargıya taşımak isterken AKP Kaş İlçe Yöneticisi tarafından engellendiği açıklamıştı. Kumların taşındığı anda tutanak tutmasını engellemeye çalışanlara “Cumhurbaşkanımız gelse ben bu zaptı tutacağım” diyen Utku, Kaş Kaymakamı tarafından “Cumhurbaşkanına hakaret” iddiasıyla görevinden alındığı duyurmuştu. 

Kısa süre sonra görevine iade edilen Utku, bir kez daha görevinden alındı.

Muhafaza memuru Umut Utku’nun ikinci kez görevden alınması üzerine Tarım Orman-İş Başkanı Şükrü Durmuş, “Kamu gücünü kötüye kullanan Kaş Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı hakkında Antalya Valiliğine, İçişleri Bakanlığına ve Antalya İdari Mahkemesine başvurduk. Sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız” dedi.

"BİZE KARŞI ÇIKARSANIZ SİZİN DE SONUNUZ UMUT UTKU GİBİ OLUR" 
Cumhuriyet'ten Sarp Sağkal'ın haberine göre, Şükrü Durmuş, “Kaş Kaymakamı Şaban Yazıcı, hiçbir müfettiş raporu ve yargı kararı olmaksızın, görevini yapan meslektaşımızı görevinden uzaklaştırdı. Bu kamu gücünü kötüye kullanmaktır” dedi.

Bölgede diğer muhafaza memurlarının da tehdit edildiğini söyleyen Durmuş, “Kaş Kaymakamına sormak isteriz: Bölgede yaşanan kum hırsızlığına adları karışan AKP ilçe yöneticisi Osman Deniz Karataç, belediye meclis üyesi Tevfik Taner ve hafriyat şirketi sahibi Mustafa Bahar, diğer kamu personeline yaptığı ‘Bize karşı çıkarsanız sizin de sonunuz Umut Utku gibi olur’ tehditlerini sizden cesaret alarak mı söylemektedir?” sorusunu yöneltti.

Durmuş, “Kamu gücünü kötüye kullanan Kaş Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı hakkında Antalya Valiliği’ne, İçişleri Bakanlığı’na ve Antalya İdari Mahkemesi’ne başvurduk. Sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum