Kulis: Kabine değişiyor, işte yeni kabine: Erişah Arıcan, Mehmet Muş, Nureddin Nebati...

Kabinede adeta deprem yaşanacak. Kulislerden edinilen bilgilere göre Lütfi Elvan görevden alınıyor. Kabineye iki yeni isim girerken, Hazine ve Maliye Bakanlıkları tekrar ayrılıyor. Yeni kabinede Berat Albayrak'ın etkisi dikkat çekiyor.

Kulis: Kabine değişiyor, işte yeni kabine: Erişah Arıcan, Mehmet Muş, Nureddin Nebati...
02 Kasım 2021 - 00:46 - Güncelleme: 02 Aralık 2021 - 01:15

AYKIRI / ANKARA

Son dakika gelişmesine göre Nureddin Nebati resmen Hazine ve Maliye Bakanı oldu. Bakanlığı ikiye ayrılarak Erişah Arıcan'ın bakanlığa getirilmesi şimdilik ertelenmiş gözüküyor.19 KASIM TARİHLİ KULİS HABERİMİZ ŞU ŞEKİLDEYDİ
Kulislere bomba gibi düşen son dakika gelişmesine göre Kabine'de Erdoğan'ın ekonomi kurmayları değişiyor.

Hazine ve Maliye Bakanlıkları tekrar ikiye ayrılırken, Lütfi Elvan görevden alınacak.

Erişah Arıcan (Berat Albayrak'ın tez danışmanı) Hazine Bakanlığına,
Mehmet Muş, Maliye Bakanlığına,
Nureddin Nebati ise Ticaret Bakanlığına atanıyor.

ELVAN ALKIŞLAMAMIŞTI
AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın, partisinin grup toplantısında faizi hedef alan sözleri sırasında Lütfi Elvan'ın alkışlamaması dikkat çekmişti. ERİŞAH ARICAN, BERAT ALBAYRAK'IN TEZ DANIŞMANIYDI
Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak'ın tez danışmanı olan Erişah Arıcan AKP'de son zamanlarda adı sıkça bakanlıkla anılan bir isimdi.

NUREDDİN NEBATİ, ALBAYRAK İLE YAKIN BİR İSİM
Ticaret Bakanlığı'na atanacağı konuşulan Nureddin Nebati, Berat Albayrak'a yakın bir isim. Nebati daha önce Albayrak ile bir kafeteryada sohbet ederken görüntülenmişti.

HENÜZ RESMİ GAZETE'DE GERÇEKLEŞMEDİ
Kabinedeki revizyonun gerçekleşmesi için gözlerin çevrildiği Resmi gazeteye son yıllarda ilk kez yaklaşık 70 dakika boyunca ulaşılamadı. Resmi gazete yayınlandıktan sonra yapılan atama kararlarında kabine üyelerine ilişkin herhangi bir değişiklik olmadı. İlerleyen günlerde kabinedeki değişime ilişkin kararın yayınlanması bekleniyor.

KUR DURDURULAMIYOR, NET AÇIKLAMA GELMİYOR
TL, dünya piyasalarında adeta erirken, dolar kuru her geçen saat rekor tazeliyor. Erdoğan'ın son grup toplantısı sonrasında faizi hedef alan sözleri ve ertesi gün gelen Merkez Bankası'nın faiz kararı tartışmaları beraberinde getirmişti.

Yaşanan gelişmelerle ilgili Saray'dan net bir açıklama gelmezken, CHP ve İYİ Parti'den "Acil erken seçim" çağrısı yapılmıştı.

Kabine'deki revizyonun kamuoyundaki kargaşayı hafifletmek adına yapıldığı konuşulurken, iddiaların resmileşmesi durumunda piyasaların nasıl tepki vereceği şimdiden merak konusu oldu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum