Nureddin Nebati kimdir? Nureddin Nebati Hazine ve Maliye Bakanı oldu

Nureddin Nebati, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla yeni Hazine ve Maliye Bakanı oldu. Bir süredir gideceği konuşulan Lütfi Elvan'ın ayrılığı sonrası Berat Albayrak'ın yeniden güç kazandığı ifade ediliyor. Nureddin Nebati, Berat Albayrak'a son derece yakın bir isim.

Nureddin Nebati kimdir? Nureddin Nebati Hazine ve Maliye Bakanı oldu
02 Aralık 2021 - 11:56 - Güncelleme: 02 Aralık 2021 - 13:37

Kabine'de beklenen ve ertelenen değişiklik bugün resmileşti. 2 Aralık tarihli Resmi Gazete'nin yayınlanmasıyla birlikte Lütfi Elvan'ın görevinden istifa ettiği ve istifasının kabul edildiği belirtildi. 

Elvan yerine, Hazine ve Maliye Bakanlığı'na Nureddin Nebati getirildi. 


NUREDDİN NEBATİ KİMDİR
Hazine ve Maliye Bakanlığı'na getirilen Nureddin Nebati, Berat Albayrak'a yakın bir isim. Nebati daha önce Albayrak ile bir kafeteryada sohbet ederken görüntülenmişti.GÜLEN'İ ZİYARET ETMİŞTİ
Nebati, 17-25 Aralık öncesine ait bir fotoğrafta FETÖ Elebaşı Fethullah Gülen'i ziyaret ettiği görülüyor. İşte çok paylaşılan o fotoğraf.


ENSAR, İLİM YAYMA VE TÜGVA DETAYI
Siyaset Bilimi Uzmanı; İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde Uluslararası İlişkiler alanında yaptı. Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında Doktora unvanını aldı. Farklı Üniversitelerde Siyaset Bilimi, Türk Siyasal Hayatı, Devlet ve Siyaset Sosyolojisi dersleri verdi.

İş Adamı, Tekstil işiyle uğraştı. MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Disiplin Kurulu Üyeliğinde bulundu. MÜSİAD Yüksek İstişare Heyeti Üyesidir. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları Vakfı ve Derneği ile İlim Yayma Cemiyeti, Ensar, Tügva, Önder, Utesav, TDED, BEK, İDD, İDV ve benzeri Vakıf ve Derneğin Üyeliği devam etmektedir.

Halen ÜTEV Vakfı Başkanlığı, Parlamenterler Arası Kudüs Platformu Türkiye Başkanı olup Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezinde Bilim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarda bulunmaktadır.

AK Parti 4. Olağan Kongresinde MKYK Üyesi seçildi. MYK Üyesi olarak AK Parti Genel Merkez Mali ve İdari İşler Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

24. Dönemde İstanbul, 25. Dönemde Şanlıurfa, 26. Dönem İstanbul Milletvekili seçildi.

İyi düzeyde İngilizce bilen Nebati, evli ve 4 çocuk babası.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mert
    1 ay önce
    Ben bir Dindar olarak sizin okuduğunuz Nass'ın içine edeyim. Siz dinciler gerçekten Nass'a inancınız varsa bir avuç Londra'daki tefeci bezirganlara Milyarlarca DOLAR Faz (Riba) vermezsiniz alçaklar sizigidi sizi.