Konya'da 1.sınıfa başlayan çocuğa bağıran öğretmen sosyal medyanın gündeminde

Konya Selçuklu'da 1.sınıf öğrencisi bir çocuğun okulun ilk günlerinde "Annemi istiyorum" diyerek ağladığı anlarda çekilen görüntüler gündeme bomba gibi düştü. Sınıf öğretmeninin henüz alıştırma sürecinde olan çocuğa sözlü şiddet uygulaması ve çocuğu daha da korkutması büyük tepki çekti. Gelen son dakika bilgisine göre Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, görüntülerdeki öğretmen hakkında soruşturma başlattı.

Konya'da 1.sınıfa başlayan çocuğa bağıran öğretmen sosyal medyanın gündeminde
27 Eylül 2021 - 19:02 - Güncelleme: 27 Eylül 2021 - 20:26

Konya'nın Selçuklu ilçesindeki bir ilkokulda kaydedilen görüntüler tepki çekti. 7 Eylül'de çekildiği öğrenilen görüntülerde, okula yeni başlayan A.Ç. isimli çocuk, ortama alışamayınca "Annemi istiyorum" diyerek ağlamaya başlıyor.

Bu sırada çocuğu sakinleştirmesi beklenen öğretmen Ayşe I. ise çığlık çığlığa bağırarak çocuğu daha da krize sokuyır. 
 
Sınıf öğretmeni Ayşe I., A.Ç. isimli çocuğa kötü muamelede bulunarak “Terbiyesiz.” diye bağırdı.
 
EL KADAR ÇOCUĞA "ULAN" 

Minin A.Ç.'nin, “İstemiyorum seni, ben annemi istiyorum” istiyorum deyince Ayşe I., “Ağla, ağla seni disipline yollayacağım haberin olsun. Müdür bey de seni cezalandırsın. Ulan sizi bana sayıyla mı verdiler?” diyerek karşılık veriyor. Öğretmen Ayşe I.'nın bu sırada avazı çıktığı kadar bağırdığı duyuluyor. 

SINIF ARKADAŞI ÇEKTİ
Görüntüleri ise öğretmenin bu davranışlarından daha önce de şikayetçi olan bir öğrencinin çektiği öğrenildi. Velilerinin yönlendirmesiyle görüntüleri çeken öğrenci daha sonrasında konuyu anne ve babasına iletti. Görüntüleri gören anne-baba, ağlayan çocuğun ailesiyle ileitşime geçerek video kaydını iletti.
 
BABADAN TEPKİ
KonHaber'in aktardığına göre sınıfta çekilen görüntüleri izledikten sonra okul yönetimine, kızının öğretmeninin değiştirilmesi yönünde müracaat ettiklerini söyleyen A.Ç.’nin babası G.Ç., şu sözleri kaydetti:
 
“Kızımın okulun ikinci günü, böyle kötü bir muameleye maruz kalması bizi çok üzdü. Kızımın sınıfının değişmesi için müracaat ettik ama bir sonuç alamadık. Okulla ilk tanışan bir çocuğa böyle bağrılır mı? Öğretmeni kızımın psikolojisini bozuyor. Kızım okula annesiyle gidip geliyor.”

SKANDAL DİYALOG
Öğretmen ile öğrenci arasında geçen diyalog şu şekilde: 

Öğretmen: Terbiyesiz!

Öğrenci: (Ağlayarak) İstemiyorum seni

Öğretmen: Bende seni istemiyorum

Öğrenci: (Ağlayarak) Anne, annemi istiyorum

Öğretmen: Ağla, ağla seni disipline yollayacağım haberin olsun! Müdür Bey de seni cezalandırsın

Öğrenci: (Ağlayarak) Ben annemi istiyorum!

Öğretmen: Ulan sizi bana sayıyla mı verdiler

SORUŞTURMA BAŞLATILDI
İl Milli Eğitim Müdürlüğü, birinci sınıfa başlayan öğrencisi A.Ç'ye kötü davrandığı öne sürülen A.I. hakkında idari soruşturma başlattı. Soruşturmanın yürütülmesi için bir müfettiş görevlendirildiği öğrenildi.


YORUMLAR

 • 7 Yorum
 • serdar
  3 hafta önce
  bunda hiçbirşey yok öğretmen haklı bizde birinci sınıfa başladığımızda öğretmen sürekli cetvelle döverdi herkesi aileler hiçbirşey demezdi şimdi çocuklarına en ufak bağırmada öğretmenden şikayetçi olmalar yok sınıf değiştirmeler veletlerini şımartarak büyütüyorlar sonra suçu öğretmene atıyorlar. öğretmen sonuna kadar haklı
 • Murat dogan
  3 hafta önce
  Bu okulun muduru e gidilipte sinifini degistir demesi yeterli olmasi gerekirken hemen degistirmesi lazimdi mudur bey giden veliye yardimci olmuyor herkesin isini yokusa suruyor burada boyle yonetimci olmaz olamaz ahmet bey malesf bana da aynisini yapti o okulda hersey elinde iki ogrencini yerini istedigi dakika degistirir ama ogretmen bile mudure cok guveniyor ki mudurde cezalandiracak seni diyebiliyor cok sikintili bir yonetmenlik var okulda ben bu mudur hakkinda da sorusturma acilmasini istiyorum
 • Öğretmen
  3 hafta önce
  Yazıklar olsun senin gibi öğretmene.. Bu işi severek yapmıyorsan bırakacaksın. Üstelik 1. Sınıf öğrencisine karşı böyle bir tavır.. Onların hepsi bir melek ana kuzusu.. Asıl seni bize sayıyla mı verdiler. Defol git. Hiç bir okulun kapısından girmemelisin.
 • Nobody from everywhere
  4 hafta önce
  Öğretmen kaç yıllık öğretmen ki? Sanırım torpille ataması yapılmış.. Sınıf öğretmenliği zor iştir, ancak liyakatla atanmadığı ortada.. Hiçbirşey çıkmayacak sonuçta, görün bakın????
 • Şeref Şahin
  4 hafta önce
  Benzer durumu biz yaşadık yine konya yine selcuklu şartla rımiz uymadığı halde özel okula vermek zorunda kaldım öğretmen ź.k.ihsaniye ilkokulu
 • Abdulkadir aydın
  4 hafta önce
  Aynı konya selçukluda okulun ilk günü bir öğretmen bir minik yavrumuzu tartakladı okul bahçesinde her kesin gözü önünde müdahale ettim müdür çocuk seninmi diye bana çıkıştı zaten benim olsaydı ona tam 40 bıçak sallardım dedim
 • Ü.B
  4 hafta önce
  Öğretmenlikten ihraç edilmeli