Kıraç: Türkiye'de Atatürk Türkiye'si istenmiyor, şu an lightlaştırılmış bir Atatürk imajı var

Anadolu Rock müziği yorumcusu Kıraç, Türkiye'nin güncel duruma dair çarpıcı açıklamalar yaptı. Kıraç, "Türkiye'de en istenmeyen, en oluşmaması istenen şey Atatürk Türkiyesi. Lightlaştırılmış, light bir Atatürk imajı var" dedi.

Kıraç: Türkiye'de Atatürk Türkiye'si istenmiyor, şu an lightlaştırılmış bir Atatürk imajı var
12 Ocak 2022 - 15:28 - Güncelleme: 12 Ocak 2022 - 15:38
Anadolu Rock müziği yorumcusu Kıraç, Armağan Çağlayan'ın YouTube'da hazırladığı 'Dur Bi Dinle' programına konuk oldu. Kıraç, Türkiye'nin durumu hakkında ve Milli Takım için yaptığı 'Haydi' marşıyla ilgili açıklamalarıyla dikkat çekti.

Sosyal medyada yoğun eleştirilere maruz kaldığı 'Haydi' marşıyla ilgili konuşan Kıraç, kendisi hakkında kötü yorum yapanlara cevap verdi:
“Aslında ben bu şarkıyı Avrupa Şampiyonası’ndan 10 sene önce yapmıştım. O dönem çok iyi lanse edememiştik. Elimde bu vardı, sosyal medya için kendim yaptım bu klibi. Milli takıma destek için. Türkiye bir yere yönlendirilsin isteniyor, ikiye ayrılmış vaziyette. Bir grup bir yere bir grup da bir başka yere yönlendirmek istiyor. Bu tür söylemler onların işine gelmiyor rahatsızlık veriyor. Mehmetçiğin ön plana çıkması, Milli değerlerin ön plana çıkması sanki sizi var olan sistemin içindeymiş gibi algılatıyor.”

"ATATÜRK TÜRKİYESİ"
Kıraç, açıklamalarına şöyle devam etti:
“Türkiye'de en istenmeyen şey, yurt dışı politikalarından baktığınızda, Türkiye'de en oluşmaması istenen profil bu profil. Asker millet el ele. Atatürk Türkiyesi gerçek anlamda Atatürk ama. Şu anki Atatürk mantığı değil yani. Lightlaştırılmış, light bir Atatürk imajı var. İşte böyle vatan duygusu ön planda hiç istenmiyor. Bu yurtdışından destekli fonlarla çalışan bunlar sosyal medyada son derece etkililer. Ben ne ordayım ne buradayım. Sadece vatanımla ilgileniyorum, halkımla ilgileniyorum, her şeyiyle halkımla ilgileniyorum. Niye Eurovision’a katılmıyorum? İnandığım şeyleri yapmaya çalışıyorum. İnsanları eleştiriyorum ama bu şu değil ben her şeyi doğru yapıyorum anlamına da gelmiyor, kendimi de eleştiriyorum."

"Bu şarkı özelinde söylüyorum vatan duygusu ön plana çıksın istenmiyor. Bu ülke kendisi ile barışık kalsın istenmiyor. Asker profili, Mehmetçik profili, bayrak profili aşağılara gitsin ve bu ülke insanı böyle uyduruk aidiyeti olmayan bir yere gitsin dünya vatandaşı olsun isteniyor. Tabii orda ışık yok, orada facia var yani. Bunu isteselerdi Amerika ve NATO 70 yıl önce bu ülkeyi Ortadoğu ülkesi olarak planlamazdı. Bir Almanya, bir İspanya gibi planlardı. 15 Temmuz darbesinin olduğu gece bir gün sonra yazdığım şey buydu Amerika Türkiye’yi kaybetti.”

"FONLANMIŞ MEDYA ÇOK ETKİLİ"
Medyaya ilişkin de açıklamalar yapan Kıraç, “Türkiye’deki medya hani özgür değil diyorlar ya öteki taraf da özgür değil yani. Ben fonlanmış medyanın çok çok etkili olduğunu düşünüyorum. Şu an özellikle muhalefette çok etkili” ifadeleriyle dikkat çekti.

Şarkıcı, öte yandan "Gazeteci olsam şimdi ya hapiste ya ölmüş olurdum" sözlerini kullandı.

YORUMLAR

  • 1 Yorum