Okullar erken kapanacak mı? Milli Eğitim Bakanı Özer'den açıklama

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yüz yüze eğitime ilişkin açıklama yaptı. Özer, "Yüz yüze eğitime devam ediyoruz" dedi.

Okullar erken kapanacak mı? Milli Eğitim Bakanı Özer'den açıklama
12 Ocak 2022 - 15:15

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Bahçelievler Anadolu Lisesi’nin açılış törenine katıldı. Yarı yıl tatiline bir hafta kalmasına ilişkin Özer'den açıklama geldi.

Özer, yarı yıl tatiline bir hafta kaldığını belirterek, "Yüz yüze eğitime devam. Bugün itibarıyla tüm sınıfları kapalı olan, Koronavirüsten dolayı kapalı olan hiçbir okulumuz bulunmamakta." dedi.

Mahmut Özer şu ifadeleri kullandı:
"Yüz yüze eğitime devam ediyoruz. Bugün itibariyle tüm sınıfları Kovid-19’dan dolayı kapalı olan hiçbir okulumuz yok. Omicron varyantından dolayı yayılımlar hızlı ama bizim avantajımız öğretmenlerimizin aşılanma oranlarının yüksek olması.

En az bir doz aşı olmuş öğretmen oranımız yüzde 94’lere geldi. En az iki doz aşı olmuş öğretmen oranımız yüzde 89’lara geldi. Aşı olmayıp hastalığı geçirip bağışıklık kazanan öğretmenlerimizin oranı da yüzde 5 civarında. En az iki dozu aşı olmuş bir şekilde antikorunu üretmiş öğretmen oranımız yüzde 94 civarında.

En az 3 doz aşı olmuş öğretmen oranımız yüzde 45’lere geldi. Almanya, İngiltere, Fransa gibi yüz yüze eğitime devam eden ülkelerdeki öğretmenlerin aşılanma oranından daha yüksek aşılanma oranına sahibiz."


YORUMLAR

  • 0 Yorum