Kim Milyoner Olmak İster'de tartışma yaratan Fenerbahçe sorusu! Sosyal medyada gündem oldu

ATV'de yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında sorulan Galatasaray-Fenerbahçe sorusu tartışma yarattı. Sosyal medyada en çok paylaşılanlar arasına giren soruya tepki yağdı. İşte o soru...

Kim Milyoner Olmak İster'de tartışma yaratan Fenerbahçe sorusu! Sosyal medyada gündem oldu
10 Ocak 2022 - 09:37

ATV'de yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında Galatasaray ile Fenerbahçe taraftarının arasında geçen bir konuşma soru olarak soruldu. Soru daha sonra sosyal medyada tartışma konusu oldu.

Kim Milyoner Olmak İster programında Öznur Özdemir'e sorulan soru şöyle:
"Galatasaray'ın Süper Kupa ve UEFA Kupası şampiyonluğu gibi başarılarıyla övünen arkadaşına sürekli 'Biz de sizi 6-0 yendik' diyerek karşılık veren biri muhtemelen hangi takımı tutmaktadır?"
A: Aydınspor 
B: Fenerbahçe
C: MTK Budapeşte
D: Pendikspor 

İLGİNÇ DİYALOG
Yarışmacı Öznur Özdemir, Kenan İmirzalaoğlu'na bu sırada "Sizi Fenerbahçeli olarak hatırlıyorum aklımda öyle kalmış" dedi. Kenan İmirzalaoğlu, Öznur Özdemir'e "Benim takımım UEFA Kupası'nı alan, aynı zamanda da altı yiyen. Yanlış hatırlamışsınız" cevabını verdi.

TARAFTARDAN SERT TEPKİ
Kim Milyoner Olmak ister'de sorulan soru Fenerbahçe taraftarını kızdırdı. Twitter'da sarı-lacivertli taraftarların başlattığı "Fenerbahçe düşmanı ATV" etiketi gündemin zirvesine yerleşti.

Hukukçu Fenerbahçeliler Derneği ise programın ardından “ATV isimli televizyon kanalında yayınlanan bir yarışma programında kulübümüzün isminin “alaycı ve aşağılayıcı” bir tavırda kullanıldığı tespit edilmiş olup; ilgili kanal ve program hakkında 6112 Sayılı Kanun’un 8.maddesi uyarınca RTÜK nezdinde ivedilikle şikayette bulunulacaktır” açıklamasını yaptı. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum