Kemal Kılıçdaroğlu "ÖTV'siz araba" ısrarını sürdürüyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gençlere verdiği 6 vaat arasında yer alan "ÖTV'siz araba" için yeni bir açıklamada bulundu. Kılıçdaroğlu, ÖTV'siz araba vaadini bir kez daha hatırlatarak, "Geliyor gelmekte olan, az kaldı..." dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu "ÖTV'siz araba" ısrarını sürdürüyor
13 Eylül 2021 - 10:21

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı videolu paylaşımda, gençlere seslendi. Geçtiğimiz günlerde paylaştığı videoda gençlere 6 vaat veren Kılıçdaroğlu, "ÖTV'siz araba" vaadi için yeni açıklama yaptı.

"İlk 6 ayda; gençlerimize verdiğim 6 vaadimden biri de “Gençlerin ilk sıfır arabasına sıfır ÖTV” idi" diyen Kılıçdaroğlu, arabaların neden bu kadar vergilendirildiklerini sordu. Kılıçdaroğlu, "Gençlerimiz hayata atılırken bir araba sahibi dahi olamayacaklarsa biz neden varız, devlet neden var?" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun paylaşımı şu şekilde: 
İlk 6 ayda; gençlerimize verdiğim 6 vaadimden biri de “Gençlerin ilk sıfır arabasına sıfır ÖTV” idi. Gençlerimiz hayata atılırken bir araba sahibi dahi olamayacaklarsa biz neden varız, devlet neden var? Bir arabaya sahip olmanın nesi bu kadar özeldir de böyle vergilendirilmiştir?

Bu arada "suistimal olur" diyenler eğer biraz araştırırlarsa devletin yıllardır -mavi plaka gibi- bu tür uygulamaları olduğunu ve kontrol mekanizmalarının çalıştığını kolayca görebilirler. Neyse gençler, biz işimize bakalım. Geliyor gelmekte olan, az kaldı…


YORUMLAR

  • 0 Yorum