Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Tanju Özcan'ın Cumhurbaşkanı adaylığı sözlerine yanıt

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tanju Özcan'ın "Cumhurbaşkanı adayı olabilirim" açıklaması hakkında konuştu. Kılıçdaroğlu, "100 bin imzayı toplarsa o da aday olabilir. Biz kimseye sen aday olmayacaksın diye baskı yapmıyoruz" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Tanju Özcan'ın Cumhurbaşkanı adaylığı sözlerine yanıt
05 Ocak 2022 - 13:49 - Güncelleme: 05 Ocak 2022 - 13:54
Ankara'da basın mensuplarıyla bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, soruları yanıtladı. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adaylığı hakkında konuştu.

Tanju Özcan'ın Cumhurbaşkanı adaylığı açıklamasına yanıt veren Kılıçdaroğlu, "Herkesin aday olduğu ortamda Tanju Bey de aday olmak isteyebilir. 100 bin imzayı toplarsa o da aday olabilir" dedi.

"100 BİN İMZAYI TOPLARSA ADAY OLABİLİR"
Kemal Kılıçdaroğlu, Tanju Özcan ile ilgili şu ifadeleri kullandı:
"Herkesin aday olduğu ortamda Tanju Bey de aday olmak isteyebilir. 100 bin imzayı toplarsa o da aday olabilir. Biz kimseye sen aday olmayacaksın diye baskı yapmıyoruz. Dolayısıyla Tanju Bey de kendi ilettiği il çerçevesinde, belediye başkanlığı yaptığı ilin hassasiyetlerini dikkate alarak politika yapıyor. Saygı duymak gerekiyor bir anlamda."

TANJU ÖZCAN NE DEMİŞTİ?
Tanju Özcan, şöyle konuşmuştu:
"Millet İttifakı Allah korusun bir hata yaparsa, milletin gönlünde olmayan birini aday olarak gösterirse, 100 bin imzayı toplayacak gücümün olduğunu da biliyorum. Aday çıkmayı seçenek olarak önüme koyarım" 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum