Kemal Kılıçdaroğlu, kimlerle helalleşeceğini açıkladı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Helalleşme yolculuğuna çıkıyorum" açıklamasına yeni bir boyut kazandırdı. Kılıçdaroğlu, kimlerle helalleşeceklerini açıkladı.

Kemal Kılıçdaroğlu, kimlerle helalleşeceğini açıkladı
16 Kasım 2021 - 15:26

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kimlerle helalleşeceklerini açıkladı.

Kılıçdaroğlu, "28 Şubatçıların açtığı yaraları kapatıp helalleşeceğiz. Roboski'yle helalleşeceğiz. Diyarbakır Cezaevi mağdurları ile helalleşeceğiz. 6-7 Eylül mağdurlarıyla helalleşeceğiz. Ahmet Kaya ile helalleşeceğiz" dedi.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi:
Helalleşme ile hukuku karıştıranlar oldu. Hukuk başka; kim ne suç işlediyse karşılığı başkadır. Hukuk ile helalleşmeyi karıştırmamak lazım. Ben gelecekte bu ülke çocuklarının ardımdan bu ülkeyi barıştırdığımı söylemelerini istiyorum. Hangi strateji çocuklarımızın geleceğinden daha önemli.

Açık yaralar var, biliyorum zor olacak ama kesinlikle yapacağız.

28 Şubatçıların açtığı yaraları kapatıp helalleşeceğiz. 
İkna odalarına sokulan başı kapalı kızlarımızla, Roboski'yle helalleşeceğiz. 
Sivas, Kahramanmaraş mağdurlarıyla, Diyarbakır Hapishanesi mahkûmlarıyla, mahallerinden sürülen Romanlar'la, varlık vergileri altında inleyen azınlıklarla, 6-7 Eylül mağdurlarıyla, mahkemelerde süründürülen askerlerimiz ve aileleriyle, Ali İsmail Korkmaz'ın ailesiyle, Soma ile, darbeciler bir sağdan bir soldan gencecik çocuklarımızı astı, bu insanlarımızla helalleşeceğiz. 
9 yaşındaki Oğuz Arda Sel'in annesiyle, Ahmet Kaya ile helalleşeceğiz. 
Bir gün çocuklarımız geçmişe baktığında 'helal olsun onlara' diyecek. Laik, demokrat, müreffeh, Atatürkçü ülkede yaşayan çocuklarımız teşekkür edecekler. Birisinin yapması gerekiyordu, nasip bize oldu."


 


YORUMLAR

  • 0 Yorum