Kemal Kılıçdaroğlu, bankadaki döviz miktarını açıkladı: Özellikle TL'ye çevirmedim

Adana'da çiftçilerle bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "En son kaybettiğim bir davayı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde kazandık. 13 bin Euro ödediler bana. Böylece bankada 13 bin Eurom var. Özellikle Türk lirasına çevirmedim. Onu Erdoğan her gördüğünde Hazine'ye verdiği zararı görsün diye." açıklamasında bulundu.

Kemal Kılıçdaroğlu, bankadaki döviz miktarını açıkladı: Özellikle TL'ye çevirmedim
24 Aralık 2021 - 15:14


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz gün Adana'da çiftçilerle bir araya geldi.  Adana Çiftçiler Birliği'ni ziyaretinde açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve hükümete yönelik eleştirilerde bulundu.

Toplantıda çiftçilerin sorunlarını dinleyen Kılıçdaroğlu, tarıma dair çözüm önerilerini paylaştı. Soruları da yanıtlayan CHP lideri Kılıçdaroğlu, çiftçilerin refahı için çalışacaklarını ifade etti.

"BANKADA 13 BİN EUROM VAR"
Bir çiftçinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine açtığı tazminat davalarını hatırlatması üzerine Kılıçdaroğlu, "O davaların hiçbir önemi yok. Ben onların tamamını kazanıyorum. Ben hak temelli mücadelemi yaparım ve sürdürürüm, o davaların da tamamını kazanacağım. En son kaybettiğim bir davayı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinde kazandık. 13 bin euro ödediler bana. Böylece bankada 13 bin eurom var.

"TL'YE ÇEVİRMEDİM"
Özellikle Türk lirasına çevirmedim. Onu Erdoğan her gördüğünde Hazineye verdiği zararı görsün diye." ifadelerini kullandı.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mert
    4 hafta önce
    Siz dürüst bir insansınız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu. Ben inançlı bir Müslüman olarak sizi sevdik. Ancak onlar Firavunların dünyası. Onların savaşı hep makam mevkii için kardeşlerinin boğazlarını kesmek olmuştur. Birileri de Allah'ı terk ederek onlara KUL köle olmuştur.