Özgür Demirtaş "Son uyarım" diyerek yazdı: Çarpıcı döviz soruları!

Prof. Dr. Özgür Demirtaş, ekonomi politikalarını eleştirdiği için kendisini hedef gösterenlere sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla çok sert tepki gösterdi.

Özgür Demirtaş "Son uyarım" diyerek yazdı: Çarpıcı döviz soruları!
24 Aralık 2021 - 15:07

Prof. Dr. Özgür Demirtaş, iktidarın ekonomik politikalarını eleştirdi. Doların rekor kırması ve sonrasında düşüyle ilgili sert açıklamalarda bulundu.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Demirtaş, şu açıklamaları yaptı:
“Benden trollere son uyarılar: Tehdidi, yalanı, iftirayı bırakın. Ülkemiz için doğru olanı bilimsel olanı yapın. 3 aydır “Faiz günahtır. Dolar artarsa artsın. Bizim işimiz dolarla mı, biz Çin modeline geçiyoruz. Dolar artsın, ucuz işgücü olacak” dediniz, doları arttırdınız.

Sonra tam 180 derece çark ettiniz. Ve insanlara gelin paranızı yatırın size Dolar artışı kadar ekstra faiz faiz faiz verelim deyip faizi arttırdınız. Bu sefer de doları düşürdünüz.

Soru şu: Madem yapabiliyordunuz: Neden Dolar/TL’nin 10’nun üzerine çıkmasına izin verdiniz?

Neden son dakikaya kadar Dolar/TL’yi azdıracak açıklamalar yaptınız? Neden “Çin modeline geçiyoruz. Çin başardı biz de başaracağız. Faizi düşüreceğiz, dolar artarsa artsın” dediniz. Neden?

Sonsuz faiz son dakika da mı aklınıza geldi? Yoksa biliyor muydunuz yapacağınızı?

Yapacaktıysanız, neden Dolar /TL’nin 10’nun üzerine çıkmasına izin verdiniz? Neden? Kimler 18’den doları Satttı. İsim isim açıklayın.

Uyarıyorum. Eğer benim ve sevdiklerimin hakkında en ufak bir yalan, iftiraya daha karışırsanız…

Beni ve sevdiklerimi yalnız bırakın.”


YORUMLAR

  • 0 Yorum