Kastamonu'da yıkılan binanın müteahhidine gözaltı kararı!

Kastamonu'da meydana gelen sel felaketinde yıkılan binanın müteahhidiyle ilgili gözaltı kararı alındı. İnebolu Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, yıkılan binalar ile ilgili soruşturma başlatıldığı ifade edilirken dere yatağına inşaat yapılmasına izin veren kurum ve kişilere dair bir soruşturma açılmaması da dikkat çekti.

Kastamonu'da yıkılan binanın müteahhidine gözaltı kararı!
15 Ağustos 2021 - 12:51
İnebolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Kastamonu’nun İnebolu, Bozkurt, Abana ve Küre ilçelerinde 11 Ağustos'ta yaşanan sel felaketinde yıkılan binalarla ilgili soruşturma başlatıldığı açıklandı.

Başsavcılığın açıklamasında “Yapılacak teknik inceleme ve bilirkişi raporları doğrultusunda gereğine tevessül edilecek olup yıkılan bir binanın müteahhidi hakkında gözaltı kararı verilmiştir. Ayrıca ölen vatandaşlarımızın kimlik tespit çalışmaları ile ölü muayene ve otopsi işlemleri de devam etmektedir” ifadeleri yer aldı. 

İMAR İZNİ VERENE SORUŞTURMA YOK
Başsavcılık tarafından yapılan açıklamada müteahhit hakkında gözaltı kararının alındığı bildirilirken inşaat yapılmasına izin veren diğer kurum ve kişilere dair bir soruşturmanın açılıp açılmayacağı hakkında açıklama yapılmadı.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Solmaztürk
  2 ay önce
  Dört gün sonra bırakılır. Hele yandaş ise serbest bırakılır. Binanın projesini yapan doğru yapmış mı, statik hesap doğru mu, inşaat statik hesap ve projeye uygun yapılmış mı, kontrol eden yapı denetim firması yoksa belediye elemanları gerekli konturolü yapmış mı? Sadece zincirin son halkası değil diğer halkalara da hesap sorulmalı. İşini yapmayanlar varsa hukuk önünde hesap vermeliler.
 • Mert
  2 ay önce
  Bundan AKP iktidar hükümeti ve Recep Tayyip Erdoğan sorumlu! Bu aklını peynir ekmekle yemiş düşüncesiz beyinsiz halk, sanki Recep Tayyip Erdoğan’ın bokunda boncuk bulacak 19 yıldır oy verdiler. Oysa tarihte başımıza gelen en büyük belalardan yoksulluk yolsuzluk ve mafya çete ile iç içe girmiş bir iktidar AKP hükümeti.
 • bir bitmediniz.
  2 ay önce
  AKP düzeni.....müteahhid AKP li degil normal iceri de alirlar sorusturma da yaparlar...Plana onay verenler Partili....Onlara bir sey yok.! Belki bir kac TÜRK öldürdüler diye mükafat bile alirlar.!