Kamu kurumları AKP'li vekil adayından 40 milyon liraya araç kiralandı!

Tasarruf genelgesine rağmen devlet kurumları araç kiralamaya devam ediyor. Söz konusu araçlar 40 milyon liraya AKP milletvekili aday adayı olan Mehmet Kaya'nın şirketinden kiralanıyor.

Kamu kurumları AKP'li vekil adayından 40 milyon liraya araç kiralandı!
26 Ağustos 2021 - 11:54
Tasarruf genelgesine rağmen kamu kurumlarının milyonluk harcamaları devam ediyor. Kamu kurumlarının son bir yılda AKP milletvekili aday adayı Mehmet Kaya’dan kiraladığı araçların tutarı 40 milyon TL’yi aştı. Son olarak, Elektrik Üretim Şirketi (EÜAŞ), kamuda tasarruf tedbirlerine rağmen 3 yıllığına 25 adet araç kiraladı.

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre, 4 Haziran’da gerçekleşen ihalede, binek araçların en az 2020 model veya üzeri, beyaz, gümüş gri veya titanyum gri, en fazla 10 bin kilometrede olacağı belirtildi. EÜAŞ’ın bu araçlar için ödeyeceği tutar, 3 milyon 917 bin TL oldu. Araçların sürücü ve yakıt giderlerinin kurum tarafından karşılanacağı belirtildi.

Araçların kiralandığı firma ise AKP’den milletvekili aday adayı olan Mehmet Kaya’ya ait, Kaya Seyahat Turizm şirketi çıktı.

SAĞLIK BAKANLIĞI VE TBMM'DE ARAÇ KİRALADI
Kamu kurumlarının son bir yılda AKP’li Mehmet Kaya’dan kiraladığı araçların tutarı 40 milyon TL’yi aştı. Firma daha önce de Sağlık Bakanlığı, TBMM, Sigorta ve Özel Emeklilik Düzenleme Kurumu’na araç kiralamıştı.

Şirketin yönetim kurulu üyesi Mehmet Kaya, 24 Haziran 2018 seçiminde “Ülkeme hizmet için nefer olmak istiyorum” diyerek, AKP’den Ankara milletvekili aday adayı olmuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum