İYİ Partili Yerköy Belediyesi'nden İçişleri Bakanlığı'nın soruşturmasına tepki: "Gidenlerin hepsi geri döndü"

AK Partili bazı belediyelerden yurtdışına kaçak yollardan insan çıkarıldığının ortaya çıkmasının ardından İçişleri Bakanlığı suça karışanların arasında İYİ Parti ve CHP'li belediyelerin de olduğunu ileri sürmüştü. İYİ Partili Yerköy Belediyesi, yurtdışına giden herkesin döndüğünü açıkladı ve isim listesi yayınladı.

İYİ Partili Yerköy Belediyesi'nden İçişleri Bakanlığı'nın soruşturmasına tepki: "Gidenlerin hepsi geri döndü"
19 Nisan 2021 - 16:40 - Güncelleme: 19 Nisan 2021 - 16:50

AK Partili Belediyelerde ortaya çıkan yurtdışına götürülen ve geri gelmeyen şahıslarla ilgili İçişleri Bakanlığı bugün bir açıklama yayınladı. Bakanlık'tan yapılan açıklamada soruşturmanın genişletildiği ve bu eylemi gerçekleştiren belediyelerin arasında CHP'li ve İYİ Partili belediyelerin de olduğu açıklandı.

Bakanlık'ın soruşturma başlattığı belediyelerden biri olan İYİ Partili Yerköy Belediyesi ise iddiaları reddederek yurtdışına götürülen herkesin geri geldiğini açıkladı. İddialarla ilgili olarak isim listesi de yayınlayan belediye şu açıklamayı yaptı:“Bazı haber kanalları ve siteleri üzerinden ‘Gri Pasaport Soruşturması'  olarak yapılan haberlerde, ilçemizin ve belediyemizin de isminin yer alması bizleri büyük bir üzüntüye sevk etmiştir.

Söz konusu haberlerle ilgili olarak, 15-21 Temmuz 2019 tarihinde Polonya'da düzenlenen Folk Festivali' isimli organizasyonda, ülkemizi temsil etmek adına katılan Yerköy Belediyesi Anadolu Folklor Vakfı'nın dansçı ve müzisyenlerinin organizasyon katılım süreci içerisinde yurt dışına çıkmaları için gerekli olan tüm izinler Yozgat Valiliğimizden alınmıştır.EKSİKSİZ OLARAK GERİ DÖNDÜLER
15-21 Temmuz 2019 tarihleri arasında Polonya'da düzenlenen organizasyonda ülkemizi temsil eden folklor ekibimiz yarışmada büyük bir başarı sergilemiş ve festival birincisi olarak ülkemize eksiksiz olarak tekrar geri dönmüşlerdir. Ayrıca Polonya'da düzenlenen bu festival için ilçemiz ve Yerköy Belediye Başkanlığımız adına ne Belediye Başkanı olarak şahsım, ne de kurumumuzla ilgili hiçbir kişi söz konusu grupla birlikte yurt dışına çıkmamış ve bu vakıftan Yerköy Belediyemizin hiçbir maddi talebi ve kazancı olmamıştır.BELEDİYEMİZİN UZAKTAN YAKINDAN BİR İLGİSİ YOK
Söz konusu olan Folklor ekibimiz ülkemize döndükten sonra Kırşehir Valiliği ve Belediyesinin birlikte düzenlemiş oldukları Ahilik Haftası Etkinlikleri çerçevesinde Kırşehir Cacabey meydanında bir gösteri düzenlemişlerdir. Ayrıca salgın hastalığın seyrine göre Eylül ayı içerisinde ilçemizde yapmayı planladığımız festivalde de folklor ekibimiz hemşehrilerimizle buluşturulacaktır. İlgili soruşturma ve haberlerde belirtilen konuyla ilgili olarak belediyemizin hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.”


YORUMLAR

  • 0 Yorum