23 Nisan resmi tatil mi, 23 Nisan'da sokağa çıkma Yasağı Var mı? 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na günler kala “23 Nisan resmi tatil mi?” sorusuna yanıt arandı. Ramazan ayı boyunca yeni önlemlerin alındığı kısmi kapanma ile “23 Nisan’da sokağa çıkma yasağı var mı?” sorusu da merak uyandırdı.

23 Nisan resmi tatil mi, 23 Nisan'da sokağa çıkma Yasağı Var mı? 
19 Nisan 2021 - 16:27
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi bayramı olan 23 Nisan, Mustafa Kemal Atatürk’ün dünyadaki tüm çocuklara armağan ettiği bayram olarak her sene kutlanmaktadır. 

23 Nisan’a sayılı günler kala, kutlama yapmak isteyen vatandaşlar “23 Nisan tatil mi?” ve “23 Nisan’da sokağa çıkma yasağı var mı?” sorularına yanıt aramaya başladı.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI TATİL Mİ?
Milli Eğitim Bakanlığı, yayımladığı takvime göre 23 Nisan, resmi tatil günleri içinde bulunuyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda resmi tatil olması sebebiyle devlet kurumları ve bankalar da kapalı olacak.  

Resmi tatil olarak belirlenen 23 Nisan’ın cuma gününe denk gelmesi ile Ramazan ayı boyunca geçerli olan kısmi kapanma genelgesinin hafta sonu kısıtlamalarına dahil olacak mı? 
Cuma, cumartesi ve pazar günü birleştirilerek sokağa çıkma yasağı 3 güne çıkartılacak mı?
 
23 NİSAN’DA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?
Resmi tatil olarak belirlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda sokağa çıkma yasağının olup olmayacağına yönelik resmi bir açıklama gelmedi. Geçtiğimiz sene sokağa çıkma yasağının uygulanmış olmasıyla bu sene de 23 Nisan’da sokağa çıkma yasağının uygulanması bekleniyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum