İYİ Partili Müsavat Dervişoğlu'ndan TBMM'de AKP'lileri kızdıran konuşma!

TBMM'de 2022 bütçe görüşmeleri sırasında İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu'nun konuşması AKP'li vekilleri kızdırdı. Meclis'te gergin anlar yaşandı.

İYİ Partili Müsavat Dervişoğlu'ndan TBMM'de AKP'lileri kızdıran konuşma!
06 Aralık 2021 - 17:08


TBMM Genel Kurulu’nda, 2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi üzerindeki görüşmeler başladı. Meclis kürsüsünde açıklamalar yapan İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu ve AKP’li vekiller arasında “şahsiyet” gerilimi yaşandı.

AKP'LİLER O SÖZLERE TEPKİ GÖSTERDİ
Dervişoğlu'nun, “Sizlere hürriyet ve şahsiyet kavramlarının faziletini hatırlatıyor, lafın daha fazlasını feraset ve tahayyül kabiliyetinize bırakıyorum” sözlerine AKP'li vekiller tepki gösterdi.

Dervişoğlu, “Tahammülsüzlüğü anlıyorum. Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar, onu da biliyorum. Ama bu yandan laf atmalarla tehditlere pabuç bırakmayacağımı da buradan söylüyorum” karşılığını verdi.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mert
    1 ay önce
    AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Türkiye ekonomisi yüzde 4,5'lik faiz oranına ulaştı. Faiz oranlarının bu kadar düşmesine paralel olarak Türkiye'nin 50 yıldır sırtında duran IMF yükünü kenara koyarak Türkiye yoluna devam etti. Bu çerçevede yüksek faiz düşük kur politikalarıyla ''Türkiye maalesef ithalat cenneti haline getirildi" dedi. Ya bu adamlar birde bizim aklımızla dalga geçer gibiler. Ya 19 yıldır bu ülkeye İthalat Cenneti yapan mezarda yatan benim Babam mıdır? Arpayı Buğdayı Samanı bile siz AKP iktidar hükümeti İthal eder oldunuz. Vallahi siz AKP'ler hepiniz Şizofreni Psikopat Ruh hali bozuk insanlarsınız.