İYİ Partili Koray Aydın, siyasi cinayetler ile ilgili savcılığa bilgi verdi

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, "Bizim de aldığımız suikast duyumları var" açıklamasının ardından dün savcılığa telefonda bilgi vermişti. Savcılığa Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerini anımsatan Koray Aydın, siyasi cinayetler konusunda eski istihbaratçılardan duyumlar aldığını söyledi.

İYİ Partili Koray Aydın, siyasi cinayetler ile ilgili savcılığa bilgi verdi
19 Ekim 2021 - 10:00 - Güncelleme: 19 Ekim 2021 - 10:09

İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, "Bizim de aldığımız suikast duyumları var" yönündeki açıklaması nedeniyle dün Ankara Cumhuriyet Başsavcı vekili Alparslan Tufan ile telefonda görüştü. 

Aydın’ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun  “Siyasi cinayet kaygım var”  açıklaması sonrasında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında kendisinin “telefonla ifade vermeye davet edilmesi” üzerine, Başsavcı vekili Tufan’a telefonla bilgi ve duyumlarını aktardığı belirtildi.

ERDOĞAN'IN O SÖZLERİNİ HATIRLATTI
Cumhuriyet’in haberine göre Aydın’ın görüşmede, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Rize’de protesto edilmesinin ardından sarf ettiği “Bunlar daha iyi günleriniz. Durun bakalım, başınıza daha neler gelecek” sözlerini hatırlattığı kaydedildi.

"ESKİ İSTİHBARATÇILARDAN DUYUMLAR ALDIM"
Aydın’ın daha sonra yazılı ifade de vereceği belirtilirken, siyasi cinayetler yaşanabileceğine yönelik bazı eski istihbaratçılardan bu yönde duyumlar aldığını ifade etti.

Aydın’ın Başsavcı vekiline “Türkiye’de bu tür siyasi cinayetler yaşanmasını beklemiyorum. Ancak eski istihbaratçılardan bu yönde duyumlar geliyor. Gazeteciler de siyasetin gergin ortamına işaret ederek köşelerinde bu tür iddiaları kaleme alıyor. Tüm bunlara bakarak, deneyimli bir siyasetçi olarak, öngörüde bulundum” dediği kaydedildi.

"İKTİDAR DİKKATLİ VE UYANIK OLMALI"
Aydın’ın ifadesinde ayrıca "Terör örgütlerini de işaret ettiği, bunların Türkiye için tehdit oluşturmaya devam ettiği ve bu tür örgütlerin ülkede kaos yaratmak amacıyla siyasileri hedef seçebileceği, iktidarın ise bu konuda dikkatli ve uyanık olması gerektiğini" söylediği kaydedildi.

NE OLMUŞTU?
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Seçim sürecine ilişkin endişeler var mı?" sorusuna, "Eğer iş belli grupların ellerine silah alıp belli kişileri öldürme yoluna gitmezlerse bir gerilim olmaz. Umarım öyle bir tablo da Türkiye’de yaşanmaz. Siyasi cinayetler... Böyle kaygılarım var" yanıtını vermişti.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın da yaptığı açıklamada “Siyasi suikastler yapılacağı yönünde bizim da aldığımız duyumlar var” diye konuşmuştu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum